Polskie Radio na pierwszym miejscu w rankingu opiniotwórczych nadawców radiowych

2021-08-26, 15:53

Polskie Radio na pierwszym miejscu w rankingu opiniotwórczych nadawców radiowych
Zgodnie z rankingiem przygotowanym przez Instytut Monitorowania Mediów Polskie Radio zajęło pierwsze miejsce w zestawieniu najbardziej opiniotwórczych mediów wśród nadawców radiowych. Foto: Polskie Radio

Zgodnie z rankingiem przygotowanym przez Instytut Monitorowania Mediów Polskie Radio zajęło pierwsze miejsce w zestawieniu najbardziej opiniotwórczych mediów wśród nadawców radiowych. Łącznie w lipcu powoływano się na anteny publicznego nadawcy aż 2570 razy. 

Według najnowszego raportu IMM "Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce" Polskie Radio w lipcu br. było najczęściej cytowanym nadawcą radiowym. Obecny wynik 2570 cytowań to niemal dwa razy więcej w porównaniu z czerwcem br.

Program 1 Polskiego Radia w zestawieniu obejmującym łącznie telewizję, prasę, radio i portale internetowe zajął w lipcu br. 13. pozycję, tym samym awansował o dziewięć oczek w stosunku do czerwca. Inne media powoływały się na wywiad redakcji Jedynki z ministrem edukacji i nauki Przemysławem Czarnkiem, który komentował planowane zmiany w programie nauczania obejmujące obligatoryjny wybór między religią a etyką.

Awans Polskiego Radia 24

Duży skok zanotowało również Polskie Radio 24, które w rankingu ogólnym wspięło się o 10 oczek. Redakcja gościła na antenie m.in. Michała Dworczyka, szefa KPRM, który informował o planowanej odsprzedaży szczepionek przeciwko COVID-19 innym krajom w Europie.

Czytaj także:

Tym samym zarówno Polskie Radio 24, jak i Program 1 podwoiły w lipcu br. liczbę cytowań w porównaniu z poprzednim miesiącem.

***

Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Ma pięć ogólnopolskich programów: Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców. Portal PolskieRadio.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

as

Polecane

Wróć do strony głównej