Liga Konferencji: Pogoń Szczecin rozbiła KR Reykjavik! Wysoka zaliczka "Portowców" przed rewanżem

2022-07-07, 20:50

Pogoń Szczecin pewnie uporała się z mistrzem Islandii w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Konferencji UEFA. Rewanż za tydzień w Reykjaviku. Foto: PAP/Marcin Bielecki

Pogoń Szczecin pewnie pokonała u siebie 27-krotnego mistrza Islandii KR Reykjavik (4:1) w pierwszym meczu I rundy eliminacji Ligi Konferencji. Rewanż zaplanowano tydzień później.

Liga Konferencji. Pogoń Szczecin bezlitosna dla KR Reykjavik

Pogoń Szczecin to trzecia drużyna ostatniego sezonu Ekstraklasy. Zespół prowadzony wtedy przez Kostę Runjaica [obecnie trener Legii Warszawa] dzięki tej lokacie uzyskał prawo do gry w eliminacjach pierwszej rundy Ligi Konferencji, podobnie jak czwarta w tabeli Lechia Gdańsk

Pogoń nie mogła sobie lepiej wymarzyć początku meczu z 27-krotnym mistrzem Islandii na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera. Już w 7. minucie wynik otworzył Kamil Drygas, który po składnej akcji pokonał bramkarza KR Reykjavik Beitira Olafssona.

Zaledwie kilka minut później podopieczni Jensa Gustafssona podwyższyli rezultat na 2:0 za sprawą Luki Zahovicia. Gospodarze wyraźnie przeważali od pierwszych minut, nie pozwalając na wiele drużynie ze stolicy Islandii.

"Portowcy" naciskali przez większą część pierwszej połowy. Jeszcze na pięć minut przed zejściem do szatni trzeciego gola na gospodarzy strzelił Jakub Bratkowski. Do przerwy Pogoń Szczecin pewnie dominowała w meczu pierwszej rundy eliminacji Ligi Konferencji z KR-em Reykjavik.

Honorowa bramka wielokrotnego mistrza Islandii

Druga połowa spotkania w Szczecinie rozpoczęła się od odważniejszej gry zespołu KR Reykjavik. Podopieczni trenera Gustafssona jednak wyczekali ten moment i 10 minut po zmianie stron Drygas po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Wydawało się, że do końca meczu "Portowcy" utrzymają wynik bez straty gola. Jednak w 71. minucie sytuację wykorzystał A.K. Larusson, który z bliskiej odległości pokonał Dante Stipicę.

Ostatecznie szczecinianie dowieźli rezultat do końca i z bezpieczną zaliczką (4:1) udadzą się do Islandii na rewanżowy mecz w ramach eliminacji Ligi Konferencji.

Drugi mecz Pogoń Szczecin - KR Reykjavik zostanie rozegrany 14 lipca o godzinie 20.15 w stolicy Islandii. W pierwszej rundzie Ligi Konferencji gra również Lechia Gdańsk, z kolei od kolejnej fazy zmagania rozpocznie Raków Częstochowa.

W poprzednim premierowym sezonie LK triumfowała AS Roma, która pokonała w finale Feyenoord 1:0.

Pogoń Szczecin - KR Reykjavik 4:1 (3:0)

Bramki: K. Drygas - 7, 56, L. Zahović - 16, J. Bartkowski - 40, A. K. Larusson - 71

Sędzia: Eldorjan Hamiti (Albania)

Pogoń: Stipica - Bartkowski, Triantafyllopoulos, Zech, Mata - Dąbrowski - Jean Carlos (Fornalczyk), Drygas (Biczachczjan), Kowalczyk (Łęgowski), Grosicki - Zahović (Kostorz)

KR: Olafsson - Chopart, Adalsteinsson, Lindgren, Larusson – Hansson (Hallsson), Palmason (Albertsson), Gunnarsson (Geirsson) - Sigurjonsson, Finnbogason (Ljubicić), Ragnarsson (Bjarnason)