"Mocny, współczesny repertuar i rodzinna atmosfera". Piotr Sieklucki o Teatrze Nowym Proxima w Krakowie

2023-01-17, 09:35

"Mocny, współczesny repertuar i rodzinna atmosfera". Piotr Sieklucki o Teatrze Nowym Proxima w Krakowie
Piotr Sieklucki i Katarzyna Chlebny na deskach Teatru Nowego Proxima . Foto: fb.com/teatrnowy

- Nasz teatr to także rodzinna atmosfera. Wychodzimy do widza po każdym spektaklu, spotykamy się w kawiarni literackiej, aktorzy rozmawiają z widzami, składają autografy - mówił Piotr Sieklucki, dyrektor Teatru Nowego Proxima, goszczący wraz z Katarzyną Chlebny, aktorką i reżyserką, w Polskim Radiu 24.

Teatr Nowy w Krakowie założony został w 2006 r. przez Piotra Siekluckiego oraz grupę młodych artystów i absolwentów krakowskich uczelni. - Teatr powstał 16 lat temu z potrzeby wypełnienia pewnej luki, jaka wtedy była w Krakowie - to było zupełnie inne miasto. Kończąc studia, mieliśmy wrażenie, że Kraków jest zamknięty na młodych ludzi, na nowości, jest skostniały. Była taka potrzeba, żeby mieć miejsce, które przytuli młodych artystów, aktorów i reżyserów - mówił Piotr Sieklucki. 

- Mocny, współczesny repertuar i rodzinna atmosfera to powód frekwencyjnego sukcesu teatru - podkreślił Piotr Sieklucki.

W roku 2016 teatr przeniósł się do nowej siedziby przy ulicy Krakowskiej i pozyskał mecenasa strategicznego - Janusza Kadelę, prezesa przedsiębiorstwa inwestycyjnego Proxima-Service. Od tej pory nazwą instytucji jest Teatr Nowy Proxima.

Posłuchaj

Piotr Sieklucki i Katarzyna Chlebny o działalności Teatru Nowy Proxima w Krakowie (Polskie Radio 24 / Rząd 2, miejsce 4) 23:08
+
Dodaj do playlisty
Zobacz także:

Więcej w zapisie audycji.

* * *

Audycja: Rząd 2, miejsce 4

Prowadził: Konrad Szczebiot 

Goście: Piotr Sieklucki, Katarzyna Chlebny

Data emisji: 16.01.2023

Godzina emisji: 23.35

PR24/ka

Polecane

Wróć do strony głównej