Wydarzenie Historyczne Roku. Podpowiadamy, jak oddać głos w plebiscycie
Rozpoczyna się głosowanie w 16. plebiscycie Wydarzenie Historyczne Roku. Organizatorami konkursu są Muzeum Historii Polski, portal historia.org.pl oraz Muzeum Łazienki Królewskie. Jednym z patronów medialnych plebiscytu jest Polskie Radio.
2023-05-15, 05:03
Dyrektor Muzeum Robert Kostro przypomina, że ideą plebiscytu jest docenienie twórców przedsięwzięć związanych z promowaniem polskiej historii.
- Plebiscyt służy temu, żebyśmy przypomnieli najciekawsze programy - projekty edukacyjne z poprzedniego roku, na przykład: wystawy, ciekawe rekonstrukcje historyczne, interesujące, nowatorskie obchody ważnych rocznic historycznych, gry edukacyjne. Zależy nam na tym, żeby promować dobre praktyki w dziedzinie edukacji historycznej i żeby docenić pracę, którą wkłada wielu ludzi w organizacjach pozarządowych, w instytucjach kultury - dodaje.
Pięć prac w trzech kategoriach
Dyrektor Kostro podkreśla, że w tym roku do plebiscytu zgłoszono prawie 200 projektów o najróżnorodniejszej tematyce, stworzonych zarówno przez duże instytucje, jak i fascynatów historii, dlatego jury miało kłopot z wybraniem 15 najlepszych wydarzeń.
Spośród zgłoszonych przedsięwzięć jurorzy wybrali po pięć najciekawszych w trzech kategoriach.
REKLAMA
Głosowanie potrwa miesiąc
Od dziś można na nie głosować. Głos można oddać na stronie internetowej whr.muzhp.pl. Każdy może zagłosować na jeden projekt w trzech kategoriach: Wydarzenie, Wystawa oraz Edukacja.
Głosowanie internautów potrwa do 15 czerwca. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystej gali finałowej plebiscytu w czerwcu.
Posłuchaj
Rozpoczyna się głosowanie w 16. plebiscycie Wydarzenie Historyczne Roku. Organizatorem konkursu jest Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl oraz Muzeum Łazienki Królewskie. Jednym z patronów medialnych plebiscytu jest Polskie Radio - relacja Witolda Banacha (IAR) 0:55
Dodaj do playlisty
ZOBACZ SPOT PLEBISCYTU:
Czytaj także:
- Litwa: w Kownie zostanie otwarta wystawa poświęcona bohaterom Polskich Sił Powietrznych
- 122. rocznica urodzin Witolda Pileckiego. "Wiele jego myśli, refleksji, działań, to są sprawy dla nas aktualne"
IAR/ mbl
REKLAMA