Rekordowy poziom zatrudnienia w Polsce. Andrzej Kryj: opozycja mówi o katastrofie gospodarczej, ale się myli

2023-05-17, 17:35

Rekordowy poziom zatrudnienia w Polsce. Andrzej Kryj: opozycja mówi o katastrofie gospodarczej, ale się myli
Andrzej Kryj. Foto: PR24/AK

- Od wielu miesięcy mówiliśmy o tym, że Polska należy do krajów, które z jednej strony mają najniższe bezrobocie w Unii Europejskiej, z drugiej strony nasze wyniki gospodarcze są też bardzo dobre na tle innych krajów UE - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Andrzej Kryj, odnosząc się do informacji o rekordowym zatrudnieniu w Polsce.

Po raz pierwszy w historii liczba pracujących w Polsce przekroczyła 17 mln osób - poinformował premier Mateusz Morawiecki. Według danych Eurostatu w ostatnim kwartale ubiegłego roku pracowników było 17 062 tys. W Polskim Radiu 24 odniósł się do tego poseł PiS Andrzej Kryj.

Andrzej Kryj: mamy bardzo dobrą sytuację gospodarczą w Polsce

Gość PR24 podkreślił, że wyniki zatrudnienia w Polsce są "wyjątkowo dobre", a takiego poziomu zatrudnienia nigdy w naszym kraju dotąd nie było. - Od wielu miesięcy mówiliśmy o tym, że Polska należy do krajów, które z jednej strony mają najniższe bezrobocie w Unii Europejskiej, z drugiej strony nasze wyniki gospodarcze są też bardzo dobre na tle innych krajów UE - mówił Andrzej Kryj.

- Patrząc na tę sytuację, można powiedzieć, że to są takie naczynia połączone. Z jednej strony mówimy o bardzo dobrej sytuacji budżetu państwa, mówimy o tym, że wpływy do ZUS-u są też bardzo dobre w stosunku do tego, co było jeszcze kilka lat temu, ale to wynika z tego, że bardzo dużo osób pracuje, bardzo dużo osób pracuje legalnie, wyszło z szarej strefy, płacą podatki, płacą składki, w tym momencie sytuacja w Polsce jest stabilna - dodał poseł PiS.

Podkreślił, że oponenci polityczni PiS "widzą w Polsce katastrofalną sytuację, widzą wszystko w czarnych barwach". - A tu nagle okazuje się, że to my mamy rację - ocenił Kryj.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj

Andrzej Kryj: sytuacja gospodarcza w Polsce jest dobra ("Rozmowa PR24") 12:16
+
Dodaj do playlisty

* * *

Audycja: Rozmowa PR24
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Andrzej Kryj (PiS)
Data emisji: 17.05.2023
Godzina emisji: 16.35

IAR/PR24/jmo

Polecane

Wróć do strony głównej