El. Euro 2024: Michał Probierz opuści reprezentację w przypadku braku awansu? Słowa wiceprezesa PZPN zaskakują

2024-01-29, 17:35

El. Euro 2024: Michał Probierz opuści reprezentację w przypadku braku awansu? Słowa wiceprezesa PZPN zaskakują
Michał Probierz poprowadzi reprezentację Polski w marcowych barażach o awans na Euro 2024 . Foto: Grzegorz Wajda/REPORTER/East News

W marcu reprezentację Polski czekają baraże, które zadecydują o losach awansu na mistrzostwa Europy w Niemczech. Według wiceprezesa PZPN Adama Kaźmierczaka, w przypadku niepowodzenia walki o Euro 2024, z posadą może pożegnać się selekcjoner Michał Probierz. - Bez względu na zapisy w kontrakcie, jeśli nie wywalczy awansu, moim zdaniem nie będzie dłużej selekcjonerem drużyny narodowej - powiedział działacz w rozmowie z tygodnikiem "Piłka Nożna".

Reprezentacja Polski zawiodła w eliminacjach Euro 2024, zajmując dopiero trzecie miejsce w swojej grupie. Wobec tego Biało-Czerwoni będą musieli walczyć o awans na mistrzostwa Europy w przyszłorocznych barażach.

Reprezentacja Polski wciąż niepewna gry na Euro

21 marca podejmą na PGE Narodowym Estonię, a w przypadku zwycięstwa pięć dni później zagrają na wyjeździe z Walią lub Finlandią.

Brak awansu byłby klęską - dość powiedzieć, że po raz ostatni naszej reprezentacji na mistrzostwach Europy zabrakło w 2004 roku.

- Pod względem finansowym federacja poradzi sobie i bez awansu, choć zapewne trzeba będzie poszukać ograniczenia wydatków. Kwestia wizerunkowa natomiast, kwestia ewentualnej nieobecności reprezentacji Polski na imprezie, która odbędzie się tuż za naszą granicą, to nie są sprawy wyłącznie PZPN. To stanie się sprawa narodowa - ocenił wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Adam Kaźmierczak w rozmowie z tygodnikiem "Piłka Nożna".

Michał Probierz może odejść? "Jest charakterny"

Misji ratowania awansu na turniej finałowy podjął się Michał Probierz, który we wrześniu ubiegłego roku zastąpił na stanowisku selekcjonera Portugalczyka Fernando Santosa.

Umowa nowego selekcjonera obowiązuje także na eliminacje mistrzostw świata 2026, jednak, według Adama Kaźmierczaka, w przypadku niepowodzenia walki o Euro 2024, kontrakt może zostać rozwiązany.

- Michał Probierz jest na tyle charakternym człowiekiem, że bez względu na zapisy w kontrakcie, jeśli nie wywalczy awansu, moim zdaniem nie będzie dłużej trenerem drużyny narodowej - ocenił działacz. 

Baraże Ero 2024 
Czytaj także:

 PolskieRadio24.pl

/empe, Piłka Nożna

Polecane

Wróć do strony głównej