Wiceminister funduszy: pierwsze pieniądze z KPO w wysokości 27 mld złotych trafią do nas po Wielkanocy

2024-02-27, 17:00

Wiceminister funduszy: pierwsze pieniądze z KPO w wysokości 27 mld złotych trafią do nas po Wielkanocy
zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock

Opóźnienia dwuletnie w realizacji inwestycji z KPO są problemem, ale z terminowym wykorzystanie środków będą miały inne kraje i wspólnie coś spróbujemy wynegocjować, ale tu nie chodzi o wydłużenie czasu realizacji wykorzystania tych pieniędzy - powiedział Jan Szyszko, wiceminister funduszy i polityki regionalnej w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.

Wiceminister Jan Szyszko wyjaśnił, że pierwsze pieniądze KPO będą po Wielkanocy na podstawie wniosku nowego rządu złożonego 15 grudnia 2023 roku. Podkreślił, że jemu osobiście  i jego ministerstwu oraz całemu rządowi bardzo zależy, aby pieniądze na inwestycje z KPO miały na celu zrównanie szans dla wszystkich Polaków. "Niezależnie od tego jaki mają kod pocztowy".

Przypomniał, że z samych grantów bezzwrotnych Polska otrzyma 100 mld złotych. Ale ponieważ KPO od strony inwestycji ma aż dwuletnie opóźnienie trzeba będzie wiele planów zrewidować.

W tym celu na podstawie koncepcji różnych ministerstw planowane jest zaprezentowanie premierowi Donaldowi Tuskowi, co będzie można zrewidować w obecnym planie KPO i po jego akceptacji ta wizja korekty będzie później poddana konsultacjom z instytucjami, które w praktyce realizują inwestycje ze środków KPO.

 


Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, którą prowadził Błażej Prośniewski.


Posłuchaj

Jan Szyszko wiceminister funduszy wyjaśnia kiedy pieniądze z KPO trafią do Polski ( Ekspres Gospodarczy Błażej Prośniewski PR1) 6:28
+
Dodaj do playlisty

 

PR24/PR1/Błażej Prośniewski/sw

 

Polecane

Wróć do strony głównej