Puchar Challenge. Siatkarze Projektu świętują historyczny sukces. "Jak dopadniemy rywala, to nie odpuszczamy!"

2024-02-28, 07:30

Puchar Challenge. Siatkarze Projektu świętują historyczny sukces. "Jak dopadniemy rywala, to nie odpuszczamy!"
Siatkarze Projektu Warszawa wygrali Puchar Challenge. Foto: PAP/PA/Valerio Origo/IPA Sport / ipa-ag

Siatkarze Projektu Warszawa triumfowali w finale Pucharu Challenge. W meczu o tytuł stołeczny zespół pokonał włoską drużynę Vero Volley Monza 3:1 (27:25, 25:16, 17:25, 25:22). W pierwszym spotkaniu Projekt również wygrał 3:1. Zawodnicy stolecznego zespołu nie posiadają się z radości po historycznym triumfie.

Puchar Challenge. Historyczny sukces siatkarzy Projektu  Warszawa

Środkowy warszawskiej drużyny Jakub Kowalczyk opowiada o tym, co jego zdaniem zadecydowało o zwycięstwie z Monzą. 

- Kiedy Kevin (Tillie - red.) stanął na zagrywce, odrobiliśmy kilka punktów, ale pierwszy set rozpoczęliśmy źle i musieliśmy gonić rywali. W okolicach siedemnastego punktu wiedziałem jednak, że już tego nie "puścimy", bo jak dopadniemy przeciwnika, to już nie mamy w zwyczaju odpuszczać! W drugim secie widzieliśmy, że coś w rywalach pękło i dokonaliśmy dzieła - relacjonuje.

Kapitan zespołu z Warszawy Andrzej Wrona mówi o tym, jakie to uczucie zdobyć puchar w europejskich rozgrywkach.

- Nie spodziewałem się, że za mojego "siatkarskiego życia" będzie mi jeszcze dane przeżyć, bo jeszcze nigdy nie podnosiłem pucharu jako kapitan. Bycie kapitanem takiej drużyny to przywilej i olbrzymi honor, dlatego cieszę się, że właśnie z taką grupą ludzi wygraliśmy i udało nam się przejść do historii polskiej siatkówki - podkreśla.

Przyjmujący Artur Szalpuk nie ukrywa emocji. - Bardzo się cieszymy z wygranej w Pucharze Challenge. Właśnie po to graliśmy co trzy dni, zostawialiśmy swoje zdrowie i podróżowaliśmy po całej Europie. To nasza nagroda - podsumowuje.

To pierwsze europejskie trofeum w historii Projektu.

Posłuchaj

Jakub Kowalczyk po finale Pucharu Challenge 0:29
+
Dodaj do playlisty

Posłuchaj

Andrzej Wrona po finale Pucharu Challenge 0:24
+
Dodaj do playlisty

Posłuchaj

Artur Szalpuk po finale Pucharu Challenge 0:14
+
Dodaj do playlisty

Vero Volley Monza - Projekt Warszawa 1:3 (25:27, 16:25, 25:17, 21:23, 22:25)

Monza: Fernando Krelling, Eric Loeppki, Gabriele Di Martino, Arthur Szwarc, Stephen Maar, Gianluca Galassi, Marco Gaggini (libero) oraz Nik Mujanović, Ran Takahashi, Petar Visić, Francesco Comparioni, Thomas Beretta, Diego Frascio, Flavio Morazzini (libero).

Projekt: Andrzej Wrona, Bartłomiej Bołądź, Kevin Tillie, Jurij Semeniuk, Jan Firlej, Artur Szalpuk, Damian Wojtaszek (libero) oraz Linus Weber, Maciej Stępień, Karol Borkowski, Jakub Kowalczyk, Igor Grobelny, Jędrzej Gruszczyński (libero).

Z Andrzejem Wroną z Projektu Warszawa - rozmawiał Grzegorz Nowaczyk:

Czytaj także:

bg/IAR/red

Polecane

Wróć do strony głównej