Posłanka Polski 2050: Lewica chciała nam pokazać czerwoną kartkę, dostała ją sama

2024-04-09, 09:55

Posłanka Polski 2050: Lewica chciała nam pokazać czerwoną kartkę, dostała ją sama
Liderzy Trzeciej Drogi, marszałek Sejmu Szymon Hołownia i wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz w sztabie wyborczym KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe w Warszawie, 07.04.2024. . Foto: PAP/Paweł Supernak

- Bardzo się cieszę z wyniku Trzeciej Drogi, udowodniliśmy, że nikt nie głosował na nas z litości, potwierdziliśmy, że mamy stabilny elektorat, a co szczególnie ważne, przy wyborach samorządowych Polacy potwierdzili po raz kolejny, że doceniają współpracę. Znowu wygrała współpraca, i to jest bardzo bezpieczne dla demokracji - mówiła w Polskim radiu 24 Barbara Oliwiecka (Polska 2050), która dyskutowała ze Zbigniewem Boguckim (Prawo i Sprawiedliwość).

Prawo i Sprawiedliwość z najwyższym poparciem w wyborach do sejmików wojewódzkich. Partia Jarosława Kaczyńskiego uzyskała 34,27 procent głosów, druga jest Koalicja Obywatelska z wynikiem 30,59 procent, podium zamyka Trzecia Droga z poparciem na poziomie 14,25 procent. Dalej Konfederacja i Lewica - odpowiednio 7,23 procent i 6,32 procent.

"Nie zostaliśmy zatopieni"

Zbigniew Bogucki podkreślał znaczenie wyniku wyborów dla PiS. - W wyborach samorządowych na pewno nie zostaliśmy zatopieni, a przypominam, że były takie prognozy i komentatorów, i polityków dzisiejszego obozu władzy, którzy mówili, że PiS się skończył. Nic się nie skończyło, będziemy mocno pracować, przekonywać Polaków i się do nich uśmiechać. Przetrawiliśmy to, co się stało w wyborach w październiku: zwycięstwo bez władzy - stwierdził.

"To nie musi być zawsze tylko PiS i PO"

Barbara Oliwiecka oceniła, że wynik Trzeciej Drogi jest bardzo dobry. - Polacy chcą szerokiej koalicji, która współpracuje na co dzień, Polski 2050, PSL z Koalicją Obywatelską. Pokazali również, że nie chcą kłótni w koalicji, wynik Lewicy o tym mówi. To bardzo bezpieczne i dojrzałe, stawiajmy na współpracę, to nie musi być zawsze tylko PiS i PO (…). Chciałbym, żeby w koalicji 15 października zmieniło się to, żeby koalicjanci się nie kąsali. Lewica chciała pokazać nam, Trzeciej Drodze, czerwoną kartę, a tymczasem sama dostała czerwoną kartkę od wyborców. Obywatele mają dosyć kłótni, chcą konstruktywnej, merytorycznej pracy - zauważyła.

"Konstruktorem zwycięstw jest premier Jarosław Kaczyński"

Bogucki mówił o przyszłości swojego ugrupowania. - Wielu polityków, być może część komentatorów, chciałaby, żeby Jarosław Kaczyński odszedł z polityki, wtedy łatwiej byłoby rozmontować Zjednoczoną Prawicę. Na razie się na to nie zanosi i trzymam kciuki, by nastąpiło to jak najpóźniej. Konstruktorem tych zwycięstw jest premier Jarosław Kaczyński - stwierdził.

REKLAMA

Posłuchaj

Zbigniew Bogucki i Barbara Oliwiecka o wyborach samorządowych (Dwie strony) 20:50
+
Dodaj do playlisty
Czytaj także:

Więcej w nagraniu. 

* * * 

Audycja: Dwie strony

Prowadząca: Sylwia Białek

Goście: Zbigniew Bogucki (PiS), Barbara Oliwiecka (Polska 2050)

REKLAMA

Data emisji: 09.04.2024

Godzina emisji: 08.35

PR24/ka/wmkor

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej