Liga Konferencji. Skromne zaliczki Aston Villi i Club Brugge. Grali reprezentanci Polski

2024-04-11, 22:58

Michał Skóraś wyszedł w pierwszym składzie na mecz z PAOK. Foto: PAP/EPA/OLIVIER MATTHYS

Aston Villa Birmingham wygrała 2:1 z Lille OSC, a Club Brugge pokonało 1:0 PAOK Saloniki w wieczornych ćwierćfinałach piłkarskiej Ligi Konferencji. W drugim ze spotkań grali Michał Skóraś (Brugge) i Tomasz Kędziora (PAOK).

Drużyna z Anglii prowadziła do przerwy 1:0 po golu swojej gwiazdy, Olliego Watkinsa. Po przerwie dorobek Aston Villi podwoił John McGinn, a w ostatnich minutach kontaktowego gola dla gości zdobył Bafode Diakite. Reprezentant Polski Matty Cash nie grał z powodu kontuzji.

W drugim rozpoczętym o 21. ćwierćfinale, belgijski Club Brugge wygrał 1:0 z PAOK Saloniki. Michał Skóraś i Tomasz Kędziora rozegrali całe spotkanie, Skóraś w doliczonym czasie gry 2. połowy został ukarany żółtą kartką.

We wcześniej zakończonych meczach, Olympiakos Pireus wygrał 3:2 z tureckim Fenerbahce, a Viktoria Pilzno zremisowała bezbramkowo z Fiorentiną.