Donald Trump nagle odwołał wiec wyborczy. "Jestem zdruzgotany"

2024-04-21, 15:58

Donald Trump nagle odwołał wiec wyborczy. "Jestem zdruzgotany"
Trump odwołał wiec wyborczy w Północnej Karolinie. Foto: PAP/EPA/SARAH YENESEL / POOL

Donald Trump nagle odwołał wiec wyborczy w Północnej Karolinie z powodu nadchodzącej burzy, mówiąc zgromadzonym, że jest "zdruzgotany", i obiecując wkrótce wrócić "na pole bitwy".

Trump odwołał wylot do Wilmington, polecając wszystkim gromadzącym się na wiec na lotnisku natychmiastowe jego opuszczenie ze względów bezpieczeństwa.

- Jestem zdruzgotany, że coś takiego mogło się wydarzyć, ale chcemy zapewnić wszystkim bezpieczeństwo – powiedział Trump organizatorom wiecu przez telefon, a jego głos skierowany do tysięcy zwolenników, którzy od wczesnych godzin porannych gromadzili się na lotnisku, został wzmocniony przez głośniki.

USA. Grzmoty i błyskawice na drodze Trumpa

- Chcemy przede wszystkim mieć pewność, że wszyscy są bezpieczni, dlatego zwrócono się do nas, aby poprosić ludzi o opuszczenie obiektu i schronienie się - powiedział były prezydent w transmitowanej przemowie telefonicznej.

- Wygląda na to, że są grzmoty i błyskawice (...). Myślę, że będziemy musieli to odłożyć na inny czas - dodał Donald Trump, obiecując zorganizowanie kolejnego, "większego" wiecu w tym samym miejscu.

Wiec w Karolinie Północnej miał być jego pierwszym ważnym wydarzeniem w kampanii prezydenckiej od rozpoczęcia procesu karnego w Nowym Jorku, gdzie jest oskarżony o nielegalne płacenie gwieździe porno za milczenie o ich relacjach. Trumpa czekają kolejne procesy karne w Waszyngtonie, Georgii i na Florydzie.

Czytaj również:

dn/PAP/wmkor

Polecane

Wróć do strony głównej