Kreml reaguje na słowa Andrzeja Dudy. "Podejmiemy odpowiednie kroki"

2024-04-22, 12:37

Kreml reaguje na słowa Andrzeja Dudy. "Podejmiemy odpowiednie kroki"
Kreml reaguje na słowa prezydenta Andrzeja Dudy. Foto: shutterstock.com

- W każdym przypadku rosyjskie wojsko będzie robić to, co nieodzowne, wszystkie odpowiednie kroki, żeby zagwarantować nam bezpieczeństwo - powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. To odpowiedź na słowa Andrzej Dudy dot. broni nuklearnej w Polsce.

Rosja odpowie na ewentualne rozmieszczenie broni jądrowej w Polsce. Tak rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow skomentował wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy, który w wywiadzie dla "Faktu" nie wykluczył pojawienia się amerykańskiej broni atomowej w Polsce, w ramach programu "Nuclear Sharing".

Prezydent Andrzej Duda stwierdził, że jeśli sojusznicy podjęliby decyzję o rozmieszczeniu broni nuklearnej na terytorium Polski w związku z umocnieniem wschodniej flanki NATO, to "jesteśmy na to gotowi".

Kreml reaguje na słowa Andrzeja Dudy. Co powiedział Pieskow?

Na tę wypowiedź zareagował rzecznik Kremla. Dmitrij Pieskow oświadczył, że w takim przypadku "rosyjskie wojsko podejmie odpowiednie kroki". "W każdym przypadku będą robić to, co nieodzowne, wszystkie odpowiednie kroki, żeby zagwarantować nam bezpieczeństwo" - cytują wypowiedź kremlowskiego urzędnika rosyjskie media.

Rosja od początku inwazji na Ukrainę straszy Kijów i państwa NATO użyciem arsenału jądrowego. Zasłaniając się rzekomym zagrożeniem ze strony Sojuszu, Moskwa rozmieściła część swoich głowic taktycznych na Białorusi.

Czytaj także:

IAR/pkur

Polecane

Wróć do strony głównej