WTA Rzym. Iga Świątek - Cori Gauff. Wiemy, kiedy Polka zagra o finał

2024-05-16, 07:15

Cori Gauff i Iga Świątek. Foto: PAP/Marcin Cholewiński

Iga Świątek zmierzy się z Cori Gauff w półfninale turnieju WTA 1000 w Rzymie. Polka, która jest faworytką w starciu z Amerykanką, wygrywała turniej w Wiecznym Mieście już dwukrotnie. Jeżeli uda jej się pokonać popularną "Coco", na jej drodze do trzeciego triumfu pozostanie już tylko jedna rywalka. Na kort w Rzymie wyjdzie w czwartek też Hubert Hurkacz.

Świątek awansowała do półfinału turnieju w Rzymie po zwycięstwie 6:1, 6:2 z Madison Keys. Wcześniej "odprawiła" Angelikę Kerber, Julię Putincewą i Bernardę Perę. Do półfinału doszła bez straty seta, w każdym spotkaniu mając bezpieczną przewagę nad rywalką.

Z kolei Amerykanka rywalizację w Rzymie rozpoczęła od wygranej 6:3, 6:3 z Magdaleną Fręch. Potem w trzech setach ograła Jaqueline Cristian i Paulę Badosę. W ćwierćfinale okazała się lepsza od Qinwen Zheng, którą pokonała 7:6(4), 6:1.

Polka pokonała "Coco" w 9 z 10 spotkań. Amerykanka okazała się lepsza tylko w półfinale ubiegłorocznej edycji turnieju w Cincinnati, gdzie pokonała zawodniczkę z Raszyna 7:6(2), 3:6, 6:4. Mimo niekorzystnego bilansu Gauff nie składa broni i wierzy w zwycięstwo.

- Iga to trudna przeciwniczka, szczególnie na kortach ziemnych. Nie bez powodu jest numerem jeden – przyznała "Coco". - Ale czuję, że z każdym meczem gram coraz lepiej. Jestem naprawdę podekscytowana możliwością występu w półfinale - dodała.

Iga Świątek - Cori Gauff. Kiedy mecz?

Pojedynek Świątek Gauff jest zaplanowany na czwartek, 16 maja. Mecz rozpocznie się po godz. 15., tuż po zakończeniu meczu kolegi Igi, Huberta Hurkacza.

Spotkanie Huberta Hurkacza z Tommym Paulem w ramach ćwierćfinału turnieju męskiego rozpocznie się o godzinie 13.00.