Oblany test cenniejszy dla siatkarzy. Nikola Grbić: ten mecz był ważniejszy

2024-05-17, 09:13

Oblany test cenniejszy dla siatkarzy. Nikola Grbić: ten mecz był ważniejszy
Nikola Grbić (z prawej) w rozmowie z selekcjonerem reprezentacji Niemiec Michałem Winiarskim . Foto: PAP/Łukasz Gągulski

Polscy siatkarze rozegrali dwa sparingi przed rozpoczęciem rywalizacji w Lidze Narodów. Biało-Czerwoni przegrali z Niemcami w Katowicach, natomiast pewnie pokonali Ukrainę w Sosnowcu. - Ważniejszy dla mnie był mecz z Niemcami, bo po nim widzimy, nad czym możemy pracować - mówił trener Biało-Czerwonych Nikola Grbić w rozmowie z Cezarym Gurjewem z radiowej Jedynki.

Liga Narodów siatkarzy rozpocznie się już 21 maja. Biało-Czerwoni przed wylotem do tureckiej Antalyi rozegrali dwa mecze sparingowe.

Polscy siatkarze zagrali dwa sparingi

W środę mistrzowie Europy przed liczną publicznością w katowickim Spodku przegrali z Niemcami 1:3. Dzień później podopieczni Nikoli Grbicia wygrali w Sosnowcu z Ukrainą 4:0 (zespoły umówiły się na rozegranie minimum czterech setów - przyp. red.).

- Preferuję grę z mocnymi przeciwnikami. Teraz wygraliśmy, ale ważniejszy był mecz z Niemcami, bo mieliśmy trudne sytuacje. To był zespół, który grał bardzo dobrze. Po takim meczu widzimy rzeczy, nad którymi możemy pracować, w czym możemy być lepsi - podkreślił Nikola Grbić w rozmowie z Cezarym Gurjewem z radiowej Jedynki.

Niemcy lepsi od Ukrainy. "Wygraliśmy łatwo"

Serbski szkoleniowiec nie ceni reprezentacji Ukrainy tak wysoko, jak kadry Niemiec. - Myślę, że Ukraina nie jest na najwyższym poziomie. Wygraliśmy łatwo, dla mnie więcej informacji będzie po meczu z Niemcami - wyjaśnił selekcjoner Biało-Czerwonych.

Jeszcze przed meczem z Ukrainą Nikola Grbić ogłosił nazwiska 14 siatkarzy, którzy wystąpią w turnieju Ligi Narodów w Antalyi. Reprezentacja Polski rozpocznie rywalizację od meczu z USA, który zaplanowano na 22 maja.


Posłuchaj

Cezary Gurjew po meczu z Ukrainą rozmawiał z przyjmującym Kamilem Semeniukiem oraz z selekcjonerem Nikolą Grbiciem (PR1) 2:28
+
Dodaj do playlisty

 

Liga Narodów siatkarzy 2024: TERMINARZ meczów Polaków podczas turnieju w Antalyi (Turcja):

22 maja USA - Polska (19:00)
23 maja Kanada - Polska (16:00)
24 maja Holandia - Polska (19:00)
26 maja Słowenia - Polska (13:00)

Czytaj także:

>>>WIĘCEJ O LIDZE NARODÓW SIATKARZY<<<

/empe, PR1, red/wmkor

Polecane

Wróć do strony głównej