Z tą kobietą  mieszkał Tomasz Szmydt. "Zaciera po sobie wszystkie ślady"

2024-05-17, 17:20

Z tą kobietą  mieszkał Tomasz Szmydt. "Zaciera po sobie wszystkie ślady"
Tomasz Szmydt . Foto: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/ East News

Były sędzia Tomasz Szmydt - przed ucieczką na Białoruś - mieszkał w Grójcu z Oleną K. Część jej działalności udało się poznać dziennikarzom "Gazety Wyborczej". Jednak w ostatnim czasie kobieta skutecznie zaciera po sobie wszelkie ślady. 

"Gazeta Wyborcza" ustaliła, że Olena K. była właścicielką mieszkania przy ul. Kochanowskiego 6 w Grójcu. Nie ma pewności jakiej narodowości jest kobieta.

Rozmówcy gazety podkreślali, że we wspomnianym mieszkaniu często pojawiał się Tomasz Szmydt. W tym lokalu był też zameldowany. Według mieszkańców Grójca ani były sędzia, ani tajemnicza kobieta, nie byli za bardzo rozmowni.

Dziennikarzom udało się ustalić, że Olena K. była również właścicielką salonu piękności przy ul. Inflanckiej w Warszawie. Siedziba firmy znajduje się blisko ostatniego miejsca zamieszkania Szmydta przy ul. Stawki. Kosmetyczny biznes został zamknięty w grudniu 2022 roku.

Usunięty profil na Facebooku

Olena K. zostawiła ślady swojej działalności także na nieistniejącym już facebookowym profilu "Pomoc Ukrainie - dla chłopaków z frontu". Można było tam znaleźć ten sam numer telefonu, który był zamieszczony na witrynie salonu przy ul. Inflanckiej.

Profil informował o zbiórce rzeczy potrzebnych na froncie: apteczek, kamizelek czy latarek, które miałyby trafiać do żołnierzy. Wskazanym miejscem, do którego należało przynosić takie rzeczy, było mieszkanie w Grójcu.

Dziennikarz "Gazety Wyborczej" próbował się skontaktować z osobą prowadzącą profil. Jednak po napisaniu wiadomości, został zablokowany, a kilka godzin później stronę usunięto. Tajemnicza kobieta potem zacierała po sobie ślady. Nie działają numery telefonów - ten podany na facebookowym profilu oraz drugi - z rejestru działalności gospodarczej.

Czytaj także:

Onet.pl/GW/bartos

Polecane

Wróć do strony głównej