REKLAMA

Liga Narodów siatkarzy. Reprezentacja Polski z nowym herbem na koszulkach. Superman miał podobny

2024-05-23, 10:59

Liga Narodów siatkarzy. Reprezentacja Polski z nowym herbem na koszulkach. Superman miał podobny
Bartłomiej Bołądź i jego koledzy z reprezentacji Polski na swoich koszulkach mają umieszczony złoty trójkąt ... podobny miał na swoim stroju Superman . Foto: materiały/VNL i EastNews

Polscy siatkarze rozpoczęli udział w tegorocznej edycji Ligi Narodów od wygranej ze Stanami Zjednoczonymi 3:0. Bardziej spostrzegawczy kibice z pewnością zauważyli, że na koszulkach naszych reprezentantów pojawił się dodatkowy, tajemniczy herb. Co oznacza i jak długo będzie znajdował się na strojach Polaków?

Polscy siatkarze w świetnym stylu rozpoczęli rywalizację w kolejnej edycji Ligi Narodów. Biało-Czerwoni przyjechali do tureckiej Antalyi bez wielu gwiazd, ale i tak nie mieli problemów z pokonaniem Stanów Zjednoczonych w trzech setach.

Udany początek. USA bez szans

Rywale również grali w składzie dalekim od optymalnego, ale można było się przekonać, że "drugi garnitur" reprezentacji Polski ma znacznie wyższy potencjał od zaplecza USA.

Podopieczni Nikoli Grbicia bronią tytułu z 2022 roku i to właśnie tutaj należy doszukiwać przyczyny pojawienia się na ich strojach nowego herbu. Złoty emblemat pojawił się na koszulkach Polaków obok flagi naszego kraju.

Trójkąt jest widoczny jedynie na trykotach reprezentacji Polski. Żadna inna z rywalizujących w rozgrywkach drużyn nie posiada go na swoich strojach. Podobny element graficzny, choć mniej subtelny miał na swoim stroju ... Superman.

REKLAMA

Superman Superman

Polacy docenieni przez FIVB

Światowa federacja (FIVB) chciała w ten sposób docenić obrońców tytułu. Biało-Czerwoni będą rywalizować w koszulkach ze złotym trójkątem aż do swojego ostatniego meczu w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Jeśli obronią trofeum, zagrają z tym emblematem również za rok. Jeśli inna reprezentacja okaże się najlepsza, to jej siatkarze w przyszłorocznych rozgrywkach będą mogli umieścić na swoich strojach złoty trójkąt.

Kolejny mecz w Lidze Narodów polscy siatkarze zagrają już w czwartek, a ich rywalem będzie Kanada. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16.

Liga Narodów siatkarzy 2024: TERMINARZ meczów Polaków w rundzie zasadniczej:

Antalya (Turcja):

22 maja USA - Polska 0:3
23 maja Kanada - Polska (16:00)
24 maja Holandia - Polska (19:00)
26 maja Słowenia - Polska (13:00)

>>>WIĘCEJ O LIDZE NARODÓW SIATKARZY<<<

REKLAMA

Czytaj także:

/empe


Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej