Arka Gdynia reaguje na skandaliczne zachowanie kibiców. Klub potępił "rozmowę motywacyjną"

2024-05-25, 08:40

Arka Gdynia reaguje na skandaliczne zachowanie kibiców. Klub potępił "rozmowę motywacyjną"
Kibice na treningu Arki Gdynia. Foto: Twitter

Kibice Arki Gdynia złożyli piłkarzom "motywacyjną wizytę" na treningu przed niedzielnym meczem z GKS-em Katowice. Fani gdyńskiej ekipy posunęli się jednak o krok za daleko, a zamiast słów wsparcia zawodnicy usłyszeli groźby. Do sprawy odniosły się władze klubu.

Spotkanie z GKS-em będzie dla Arki kluczowe w kontekście awansu do Ekstraklasy. Gdynianom wystarczy remis, by powrócić do elity. Jeśli to GKS wygra, "Żółto-Niebiescy" spadną na 3. miejsce i będą zmuszeni do gry w brażach.

Mimo korzystnej sytuacji, derbowa porażka z Lechią Gdańsk (1:2) ewidentnie zasiała ziarno niepewności wśród kibiców, którzy przyszli na trening Arki. Wtedy sprawy wymknęły się spod kontroli.

J... te derby, k..., j... te derby z Gdańskiem. Mamy nowy cel! Przyjeżdżają pastuchy j... k... brudne, do nas, na nasz teren. Gramy na naszych zasadach. (...) Także macie k... mega możliwość naprawienia tego błędu - słyszymy na nagraniu z incydentu. Kibice mówią też o "wyciągnięciu konsekwencji" wobec zawodników w przypadku porażki.

Do sprawy odniósł się klub, który podkreśla, że "został wcześniej poproszony przez różne środowiska kibicowskie o możliwość spotkania z drużyną, w celu wyrażenia wsparcia przed najbliższym meczem". Formy i treści przekazu kibiców jednak nie pochwala.

"Zaprezentowany fragment nie odzwierciedla całego przebiegu spotkania i nie ukazuje postawy deklarowanej przez kibiców Arki Gdynia przed jego organizacją. Klub wyraża zdecydowaną dezaprobatę wobec zaprezentowanej na filmie formy i treści wypowiedzi" - piszą władze Arki cytowane przez portal weszlo.com.

Arka zmierzy się z GKS-em w niedzielę o godz. 15. Pewna awansu do Ekstraklasy jest już Lechia Gdańsk, która z dorobkiem 68 punktów na kolejkę przed końcem wygrała Fortuna 1. Ligę.

Czytaj także:

bg

Polecane

Wróć do strony głównej