Roland Garros 2024. Pogoda pokrzyżowała plany Hurkacza. Polak musi poczekać na powrót

2024-05-29, 19:12

Hubert Hurkacz walczy o awans do 3. rundy. Foto: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Hubert Hurkacz nie dokończy w środę meczu z amerykańskim tenisistą Brandonem Nakashimą w 2. rundzie wielkoszlemowego French Open w Paryżu. Z powodu opadów deszczu, organizatorzy zdecydowali o odwołaniu wszystkich spotkań na odkrytych kortach.

Mecz rozpoczął się o godzinie 11., ale po kilkudziesięciu minutach został przerwany w pierwszym secie, przy stanie 6:5 dla Nakashimy. Jak na razie obaj tenisiści wygrywali gemy przy swoim podaniu.

Spotkanie ma zostać wznowione o godzinie 11., a więc 24 godziny po środowym starcie.

Hubert Hurkacz awansował do drugiej rundy po wyrównanym starciu z Japończykaiem Shintaro Mochizukim 4:6, 6:3, 3:6, 6:0, 6:3.

Wyniki środowych meczów 2. rundy mężczyzn turnieju tenisowego French Open w Paryżu:

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 9) - Daniel Altmaier (Niemcy) 6:3, 6:2, 6:7 (2-7), 6:4
Carlos Alcaraz (Hiszpania, 3) - Jesper De Jong (Holandia) 6:3, 6:4, 2:6, 6:2
Andriej Rublow (Rosja, 6) - Pedro Martinez (Hiszpania) 6:3, 6:4, 6:3