Pędzili z 17-latkiem do szpitala. W aucie rozgrywał się dramat

2024-06-21, 15:31

Pędzili z 17-latkiem do szpitala. W aucie rozgrywał się dramat
Szerszeń. Foto: Shutterstock/TTstudio

Policjanci skarżyskiej drogówki wieźli do szpitala 17-latka, który został ukąszony przez szerszenia. Nastolatek był uczulony na jad i doznał silnej reakcji alergicznej. Chłopakowi w porę udzielono pomocy medycznej.

Do tej nietypowej interwencji policjantów doszło w czwartkowe popołudnie. Około godz. 12.30 funkcjonariusze podczas sprawdzania prędkości w miejscowości Kierz Niedźwiedzi zatrzymali do kontroli seata.

Kierowca jechał zbyt szybko w obszarze zabudowanym. Co więcej, wyprzedzał również na podwójnej linii ciągłej.

Walczyli z czasem. Uczulony 17-latek ukąszony przez szerszenia

Jak się okazało, oprócz 21-letniego kierowcy w aucie jechał 17-latek razem ze swoim ojcem. Nastolatek został wcześniej ukąszony przez szerszenia. Pojawiły się u niego silne objawy alergiczne.

Był nie tylko opuchnięty, ale także pojawiło się przebarwienie skóry. Konieczna była pilna pomoc medyków.

REKLAMA

"Mundurowi pouczyli kierowcę seata za popełnione wykroczenia i bez chwili zawahania wraz z nastolatkiem ruszyli radiowozem do szpitala. Z użyciem sygnałów świetlnych i dźwiękowych po kilku minutach dotarli do lecznicy. Sytuacja była na tyle poważna, że lekarz podjął decyzję o hospitalizacji 17-latka" - poinformowali policjanci.

Lekarz, który ratował 17-latka, przekazał policjantom, że chłopakowi w porę udzielono pomocy.

Czytaj także:

Niebezpieczeństwo po ugryzieniu szerszenia

Przypomnijmy, że ugryzienie szerszenia może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, szczególnie dla osób uczulonych na jad owadów. Szerszenie są większe i bardziej agresywne od pszczół czy os, a ich ugryzienia są bardziej bolesne. Jad szerszenia zawiera substancje toksyczne, które mogą powodować silne reakcje alergiczne, w tym anafilaksję - stan zagrażający życiu, który wymaga natychmiastowej pomocy medycznej.

REKLAMA

Objawy reakcji alergicznej mogą obejmować obrzęk, trudności w oddychaniu, zawroty głowy, przyspieszone tętno oraz utratę przytomności. Nawet u osób nieuczulonych ugryzienie szerszenia może prowadzić do silnego bólu, obrzęku i zaczerwienienia w miejscu ugryzienia.

KPP w Skarżysku-Kamiennej/pr24.pl/sb

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej