Upał i gwałtowne burze we wschodniej połowie Polski. IMGW ostrzega

2024-07-11, 07:23

Upał i gwałtowne burze we wschodniej połowie Polski. IMGW ostrzega
Mieszkańcy Wrocławia szukają ochłody podczas upału.Foto: PAP/Maciej Kulczyński

Zapowiada się upalny czwartek, szczególnie we wschodniej połowie Polski. Na zachodzie po przejściu burz będzie dużo chłodniej.

Jak powiedziała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grażyna Dąbrowska, na wschodzie nadal będą obowiązywały ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem. Tam w najbliższych dniach termometry będą wskazywały co najmniej 32 stopnie.

Ostrzeżenia przed upałem na wschodzie Polski będą obowiązywały do soboty, ale mogą zostać przedłużone.

Uwaga na silne burze

- Dziś na wschodzie Polski uaktywni się także front atmosferyczny, spodziewane są silne burze - zapowiedziała Grażyna Dąbrowska.

Synoptycy nie wykluczają jeszcze silniejszych burz na południowym wschodzie i lokalnych podtopień.

REKLAMA

Posłuchaj

Upał i gwałtowne burze we wschodniej połowie Polski - Marta Szulborska (IAR) 0:49
+
Dodaj do playlisty

 

Prognozowana wysokość opadów w czasie burz wyniesie do 30 mm. Jak ostrzega IMGW na wschodzie możliwe są burze z opadem chwilami nawalnym i sumą opadów do 60 mm. Będzie maksymalnie od 20 st.C, 22 St.C nad morzem, 24 st.C, 27 st.C w rejonach podgórskich i na zachodzie do 32 st.C, 34 st.C na wschodzie i południu kraju.

Wiatr dziś będzie wiał słaby i umiarkowany, na wschodzie południowy, na pozostałym obszarze z kierunków zachodnich. IMGW ostrzega, że w czasie burz wystąpią porywy wiatru do 80 km/h, na wschodzie gdzieniegdzie nawet do 110 km/h.

REKLAMA

Czytaj także:

pg,iar,pap,IMGW

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej