Ligue 1. Cztery mecze, cztery zwycięstwa. PSG przedłuża świetną passę

Piłkarze Paris Saint-Germain wygrali na Parc des Princes z Brest 3:1 i tym samym odnieśli czwarte z rzędu zwycięstwo, umacniając się na pozycji lidera francuskiej ekstrsklasy. Najlepszym zawodnikiem meczu był zdobywca dwóch bramek Ousmane Dembele.

2024-09-14, 23:30

Ousmane Dembele był bohaterem meczu PSG z Brestem. Foto: GEOFFROY VAN DER HASSELT/AFP/East News

Początkowo zanosiło się na niespodziankę, gdyż w 29. min po faulu Nuno Mendesa sędzia wskazał na 11. metr. Rzut karny wykorzystał Romain Del Castillo, który strzałem w środek pokonał bramkarza Gianluigiego Donnarummę. Pod koniec pierwszej połowy Marco Asensio podał do Dembele, który z bliska uderzył głową i wyrównał na 1:1.

Remis utrzymywał się do 73. minuty. Wtedy PSG zadało dwa nokautujące ciosy, po których goście się już nie podnieśli. Najpierw Achraf Hakimi posłał piłkę do Fabiana Ruiza, a Hiszpan strzelił na 2:1. Później drugi raz bramkarza Marco Bizota pokonał Dembele.

"Komplet Paryża" - skomentował dziennik "L'Equipe".

W sobotę zwycięstwo odnieśli też piłkarze Olympique Marsylia, choć kończyli mecz z Niceą w osłabieniu po czerwonej kartce dla Dereka Corneliusa. Gole strzelili Neal Maupay i Luis Henrique. Marsylczycy w czterech meczach zdobyli 10 pkt i są wiceliderem ligi francuskiej.

Taki sam dorobek punktowy ma trzecie AS Monaco, które rozbiło 3:0 Auxerre po bramkach Thilo Kehrera, Vandersona i Denisa Zakarii. Bramkarz ekipy z Księstwa Radosław Majecki wciąż leczy kontuzję.