Premier League. Manchester United pogrąża się w kryzysie. Tottenham dał mu bolesną lekcję futbolu

Manchester United na własnym stadionie uległ Tottenhamowi Hotspur 0:3. To już trzecia porażka "Czerwonych Diabłów" w tym sezonie Premier League, choć rozegrano dopiero sześć kolejek.

2024-09-29, 19:46

Mecz Manchester United - Tottenham Hotspur. Foto: PAP/EPA/ADAM VAUGHAN

Już w 3. minucie Micky van de Ven przejął piłkę w środku pola i wykorzystując swoją szybkość wpadł w pole karne rywali. Holender zacentrował do Brennana Johnsona, a ten wpakował piłkę do pustej bramki. Po chwili Walijczyk mógł cieszyć się z dubletu, ale trafił w słupek.

W odpowiedzi "Czerwone Diabły" wyprowadziły szybką kontrę, którą sfinalizować próbował Joshua Zirkzee, jednak płaski strzał Holendra efektownie obronił Guglielmo Vicario. W 37. minucie wolejem w słupek trafił z kolei Alejandro Garnacho. Szansę miał także Timo Werner, ale Andre Onana zatrzymał go w sytuacji sam na sam.

Od 42. minuty Manchester grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Bruno Fernandesa, który brutalnie sfaulował Jamesa Maddisona.

Tuż po przerwie na 0:2 podwyższył Dejan Kulusevski - Szwed wykorzystał dogranie Johnsona i ekwilibrystycznym strzałem zaskoczył golkipera United. Po tym golu kibice "Czerwonych Diabłów" zaczęli skandować, że trener Erik ten Hag w poniedziałek straci pracę.

W 78. minucie po centrze Lucasa Bergvalla z rzutu rożnego piłkę głową trącił Pape Sarr, a do zagrania Senegalczyka doszedł Dominic Solanke, który podwyższył na 0:3.

"Czerwone Diabły" zajmują dopiero 12. miejsce w tabeli Premier League i mają na koncie 7 pkt. "Koguty" zgromadziły 10 "oczek" i plasują się na 8. pozycji.

We wcześniejszym niedzielnym meczu Ipswich Town zremisowało z Aston Villą 2:2. Na trafienie Delapa z 8. minuty jeszcze przed przerwą golami odpowiedzieli Rogers i Watkins. W 72. minucie do głosu ponownie doszedł jednak Delap, który ustalił wynik spotkania. W barwach "The Villans" zabrakło Matty'ego Casha, który pauzuje z powodu kontuzji uda.

Liderem tabeli Premier League w sobotę został Liverpool. Po sześciu kolejkach "The Reds" mają na koncie 15 pkt, czyli o "oczko" więcej od drugiego w tabeli Manchesteru City i trzeciego Arsenalu.