WTA Wuhan. Magda Linette lepsza od faworytki! Samsonowa ograna w dwóch setach

Magda Linette w dobrym stylu awansowała do drugiej rundy turnieju rangi WTA 1000 w chińskim Wuhan. Polska tenisistka wygrała z rozstawioną z numerem 11. Rosjanką Ludmiłą Samsonową.

2024-10-08, 07:42

Magda Linette awansowała do drugiej rundy turnieju w Wuhan . Foto: Ng Han Guan/Associated Press/East News

Klasyfikowana w rankingu WTA na 45. miejscu Polka nie była faworytką rywalizacji z Samsonową, która na światowej liście plasuje się o 22 lokaty wyżej.

Magda Linette, która ostatnio w Pekinie dotarła do 4. rundy, potwierdziła jednak dobrą formę. Co ciekawe, 32-letnia Polka rozpoczęła pierwszego seta od utraty podania. Błyskawicznie jednak przełamała Samsonową, a potem zrobiła to jeszcze dwukrotnie. W efekcie wygrała inaugurującą partię 6:2 po 43 minutach gry.

Druga odsłona rozpoczęła się w sposób wymarzony dla poznanianki. Magda Linette wygrała trzy pierwsze gemy i mogła spokojnie kontrolować sytuację. Grała pewnie, popełniała mniej błędów i w efekcie znowu wygrała 6:2.

Rywalką Linette w drugiej rundzie będzie Ukrainka Łesia Curenko, która niespodziewanie pokonała Brytyjkę Katie Boulter 6:2, 7:5.

W poniedziałek awans do drugiej rundy turnieju w Wuhan zapewniła sobie Magdalena Fręch.