Liga Narodów. Robert Lewandowski brutalnie sfaulowany, co z jego zdrowiem? Kapitan zabrał głos

Robert Lewandowski w drugiej połowie wtorkowego meczu Polska - Chorwacja (3:3) został brutalnie sfaulowany przez chorwackiego bramkarza Dominika Livakovicia, ale zdołał dokończyć spotkanie. Polscy kibice obawiają się o stan zdrowia kapitana Biało-Czerwonych, który po meczu dodał krótki wpis w mediach społecznościowych.

2024-10-16, 10:03

Robert Lewandowski został ostro potraktowany przez Dominika Livakovicia, który wyleciał z boiska za faul na Polaku. Foto: PAP/Leszek Szymański

Wtorkowy mecz Polska - Chorwacja w czwartej kolejce grupy 1 dywizji A Ligi Narodów był pełen emocji i zwrotów akcji.

Biało-Czerwoni prowadzili od piątej minuty po golu Piotra Zielińskiego. W 26. minucie było jednak już... 3:1 dla Chorwatów. Gol Nicoli Zalewskiego tuż przed przerwą oraz trafienie Sebastiana Szymańskiego w 68. minucie sprawiły, że mecz zakończył się remisem 3:3.

Robert Lewandowski brutalnie potraktowany

Przez ostatni kwadrans oraz doliczony czas drugiej połowy nasi piłkarze grali w przewadze po czerwonej kartce dla chorwackiego bramkarza Dominika Livakovicia, który brutalnie sfaulował Roberta Lewandowskiego. Nie zdołali jednak zdobyć zwycięskiej bramki.

Co ciekawe, Chorwaci w trakcie spotkania oraz po jego zakończeniu kwestionowali decyzję hiszpańskiego sędziego Alejandro Hernandeza o wyrzuceniu Livakovicia z boiska. Zderzenie bramkarza z "Lewym" wyglądało jednak bardzo groźnie i mogło skończyć się poważną kontuzją gwiazdora FC Barcelony.

Co ze zdrowiem "Lewego? Krótki wpis kapitana

Po meczu Robert Lewandowski nie rozmawiał z dziennikarzami, informując ich jednak w strefie mieszanej, że z jego nogą wszystko w porządku. Napastnik jednak lekko kulał, przechodząc obok reporterów.

W nocy po meczu kapitan reprezentacji Polski, jak to ma w zwyczaju, umieścił jedynie krótki wpis w mediach społecznościowych. "Remisujemy z Chorwacją. Dziękujemy za wsparcie" - napisał "Lewy" na Instagramie.

"
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

Jakub Moder po meczu z Chorwacją: nie powinniśmy sobie pozwolić na to, żeby w tak krótkim czasie stracić trzy bramki