Liga Narodów. Fatalny mecz i kontuzja. Media: Paweł Dawidowicz wypada z gry na dłużej

Według portalu meczyki.pl, Paweł Dawidowicz, który opuścił murawę już w trakcie pierwszej połowy meczu Polska - Chorwacja w ramach Ligi Narodów, doznał urazu mięśnia czworogłowego uda i może wypaść z gry nawet na pięć tygodni.

2024-10-16, 14:51

Paweł Dawidowicz nie będzie miło wspominał meczu z Chorwacją. Foto: East News/Grzegorz Wajda/REPORTER

Wtorkowy mecz Polska - Chorwacja w czwartej kolejce grupy 1 dywizji A Ligi Narodów był pełen emocji i zwrotów akcji.

Biało-Czerwoni prowadzili od piątej minuty po golu Piotra Zielińskiego. W 26. minucie było jednak już... 3:1 dla Chorwatów. Gol Nicoli Zalewskiego tuż przed przerwą oraz trafienie Sebastiana Szymańskiego w 68. minucie sprawiły, że mecz zakończył się remisem 3:3.

Antybohaterem w polskiej ekipie był Paweł Dawidowicz. Obrońca Hellasu Werona był zamieszany w każdą z trzech bramek straconych między 19. a 26. minutą. Trzeci gol dla Chorwatów praktycznie w całości obciąża jego konto, gdyż popełnił fatalny błąd przy próbie podania do środka.

29-latek nie dokończył zresztą nawet pierwszej połowy, gdyż został zastąpiony przez Kamila Piątkowskiego, który spisał się od niego o wiele lepiej.

Wielu kibiców, którzy nie szczędzili Dawidowiczowi słów krytyki, spekulowało nawet, że zejście głównego winowajcy straconych przez reprezentację Polski bramek, nie jest spowodowane urazem.

Według informacji portalu meczyki.pl, prawda jest jednak inna. Paweł Dawidowicz doznał kontuzji mięśnia czworogłowego uda i wypadnie z gry nawet na pięć tygodni.

Tak długa przerwa sprawi zapewne, że 16-krotny reprezentant Polski opuści listopadowe zgrupowanie Biało-Czerwonych. Inna sprawa, że z taką grą jak w październikowych meczach, Dawidowicz nie daje selekcjonerowi Michałowi Probierzowi żadnych powodów, by ten na niego dalej stawiał.