NBA. Bucks pokonali osłabionych 76ers. Dogrywka w Los Angeles i zepsute święto Clippers

W lidze NBA koszykarze Milwaukee Bucks pokonali na wyjeździe ekipę Philadelphia 76ers 124:109. Damian Lillard zdobył dla zwycięzców 30 punktów, a Grek Giannis Antetokounmpo dołożył 25 i miał 14 zbiórek. Z powodu kontuzji w szeregach 76ers zabrakło Joela Embiida i Paula George'a.

2024-10-24, 10:40

Mecz Los Angeles Clippers - Phoenix Suns. Foto: PAP/EPA/ALLISON DINNER

Bucks i 76ers to, obok New York Knicks, najgroźniejsi rywale w Konferencji Wschodniej broniących tytułu Boston Celtics. Pierwsze starcie pretendentów rozczarowało z powodu problemów kadrowych filadelfijczyków.

Spotkanie było zacięte tylko do połowy drugiej kwarty. Jeszcze przed przerwą goście uzyskali kilkunastopunktowe prowadzenie i później do końca kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Ich przewaga nawet przez moment nie spadła poniżej 10 punktów, a pod koniec trzeciej kwarty sięgnęła 22.

Lillard trafił m.in. 6 z 12 rzutów za trzy punkty. Obok 30 pkt miał też dziewięć zbiórek i sześć asyst. Wśród pokonanych najlepszy był Tyrese Maxey - 25 pkt.

Wiele emocji było za to w Los Angeles, gdzie Clippers ulegli po dogrywce Phoenix Suns 113:116. "Słońca" tym samym zepsuły rywalom debiutanckie spotkanie w nowej hali Intuit Dome. Wcześniej Clippers dzielili obiekt z Los Angeles Lakers.

Gospodarze w połowie czwartej kwarty prowadzili różnicą 10 punktów, ale przewagę roztrwonili.

Wśród nich najlepszy był James Harden - 29 pkt i 12 zbiórek. Słynny brodacz spudłował jednak dwa istotne rzuty. Najpierw nie trafił na zwycięstwo w ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry, a na 4,1 s przed końcem dogrywki chybił z linii wolnych, co dałoby remis 114:114.

Dla Suns 25 pkt zdobył Kevin Durant, a Bradley Beal dołożył 24.

W nocy z czwartku na piątek czasu polskiego sezon zainauguruje Jeremy Sochan. Jego San Antonio Spurs na wyjeździe zmierzą się z Dallas Mavericks.