O włos od tragedii we Wrocławiu. 28-latek wszedł na słup trakcyjny
Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie Wrocławia. "28-letni mężczyzna wszedł na słup trakcyjny, narażając swoje zdrowie i życie" - przekazała policja.
2025-07-10, 14:43
Wrocław. 28-latek wszedł na słup trakcyjny
Do zdarzenia doszło podczas służby dwóch warszawskich funkcjonariuszek dzielnicowych z Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna przy ulicy Połbina 1. Policjantki interweniowały w sprawie 28-letniego mężczyzny, który wszedł na słup trakcyjny przy ulicy Rogowskiej.
Funkcjonariuszki jako pierwsze pojawiły się na miejscu zdarzenia i podjęły rozmowę z 28-latkiem. Dzięki temu zapobiegły tragedii. Mężczyźnie zaś udzielono fachowej pomocy medycznej.
Policja poinformowała, że w działaniach wzięły udział również inne służby ratunkowe, w tym straż pożarna. Bez technicznego wsparcia strażaków udzielenie pomocy mężczyźnie byłoby niemożliwe. 28-latek został w bezpieczny sposób zdjęty z wysokości za pomocą specjalistycznego podnośnika strażackiego.
- Trzy dni leżała ranna w jaskini. Tą akcją ratunkową żył cały kraj
- Agresywny pies atakował mieszkańców. Policjant sięgnął po broń
- Święty Mikołaj nie dojechał do dzieci. Akcja karabinierów oburzyła Włochów
"Dzięki dobrej współpracy wszystkich służb na miejscu, cała interwencja przebiegła sprawnie i zakończyła się szczęśliwie" - podsumowała policja.
GDZIE SZUKAĆ POMOCY?
Jeśli potrzebujesz wsparcia lub znajdujesz się w kryzysie, pamiętaj, że nie jesteś sam/a. Pomoc jest dostępna - uzyskać ją można natychmiastowo, dzwoniąc pod jeden z bezpłatnych numerów pomocowych. Są to:
- Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym: 800-702-222
- Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych: 116 123
- Telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116 111
- Dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 12 12 12
- Fundacja NAGLE SAMI, bezpłatny Telefon Wsparcia dla osób w żałobie: 800-108-108, czynny od poniedziałku do piątku od godz. 14.00 do 20.00.
- "Tumbolinia" Funduszu Dzieci Osieroconych "Tumbo Pomaga" dla dzieci i młodzieży w żałobie lub smutku: 800-111-123. Działa w poniedziałki i piątki w godz. 8.00-13.00 oraz wtorki-czwartki w godz. 12.00-18.00
Z kolei serwis www.zwjr.pl prowadzi ogólnopolską, bezpłatną i anonimową pomoc dla osób w kryzysie samobójczym, bliskich, którzy chcą pomóc, oraz dla osób w żałobie. Jeżeli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, należy natychmiast zadzwonić na policję pod numerem 112 lub udać się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej.
Źródło: Policja.pl/hjzrmb