Sabalenka była nie do zatrzymania. Osaka nie postawiła się Białorusince
Liderka światowego rankingu tenisistek Aryna Sabalenka bez większych problemów awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA rangi 1000 na twardych kortach w kalifornijskim Indian Wells. Najwyżej rozstawiona Białorusinka pokonała prowadzoną przez polskiego trenera Tomasza Wiktorowskiego Japonkę Naomi Osakę.
2026-03-10, 21:06
- Michał Gołaś blisko medalu w debiucie na paralimpiadzie. A to dopiero początek
- Rośnie polska gwiazda narciarstwa? Złoty dublet Igi Kaczmarek
- Jest decyzja w sprawie Goncalo Feio. Prezes mówi wprost: nie spodziewałem się
Popis Sabalenki w Indian Wells
Pojedynek obecnej liderki rankingu z trenowaną przez Tomasza Wiktorowskiego byłą światową „jedynką” trwał zaledwie 81 minut. Japonka w pierwszym secie nie miała zbyt wiele do powiedzenia i gładko przegrała 2:6. W drugim zdołała chwilami nawiązać wyrównaną walkę, ale było to zbyt mało do tego, by zaskoczyć pewnie idącą po wygraną Białorusinkę. 4:6 było tutaj najniższym wymiarem kary.
W ćwierćfinale Sabalenka zagra albo z Amerykanką Amandą Anisimovą, albo z Kanadyjką Victorią Mboko. W środę w 1/8 finału powalczy m.in. Iga Świątek. Rozstawiona z numerem drugim Polka, która ma nadzieję na trzeci w karierze triumf w tym turnieju, zmierzy się z Czeszką Karoliną Muchovą. Magda Linette i Magdalena Fręch odpadły w pierwszej rundzie.
Wynik meczu 1/8 finału:
Aryna Sabalenka (Białoruś, 1) - Naomi Osaka (Japonia, 16) 6:2, 6:4.
Źródło: PolskieRadio24.pl/PAP/ps