Jerzy Kisielewski o rocznicy katastrofy smoleńskiej
W dniu piątej rocznicy katastrofy smoleńskiej wspominamy 96 ofiar wypadku prezydenckiego samolotu. W Polskim Radiu 24 o swoich przemyśleniach odnośnie tragedii opowiadał publicysta Jerzy Kisielewski.
2015-04-10, 16:10
Posłuchaj
Zdaniem Jerzego Kisielewskiego katastrofa smoleńska nie dzieli już tak mocno Polaków.
– Panuje smutny spokój i przypominamy sobie, jak dramatycznie przeżywaliśmy tamte chwile. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, jak bardzo ta tragedia jest w nas samych – mówił gość Polskiego Radia 24.
Publicysta zwrócił uwagę, że mimo katastrofy i śmierci głowy państwa Polska nie uległa paraliżowi politycznemu.
– Po katastrofie żyliśmy narastającymi sporami, ale była zachowana ciągłość i nie było antydemokratycznych posunięć. Za granicą uznaną, że w Polsce demokracja już okrzepła, ponieważ tragedia nie doprowadziła do ekscesów politycznych – powiedział Jerzy Kisielewski.
Więcej o wspomnieniach Jerzego Kisielewskiego odnośnie katastrofy smoleńskiej w całości rozmowy.
Polskie Radio 24/gm