more_horiz

Ryszard Legutko (PiS) o rezolucji PE ws. Polski

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2016 12:29
- Cały ten tekst pisany jest oczywistą intencją całościowego, frontalnego uderzenia w rząd polski. Nie ma to nic wspólnego ani z kartą praw podstawowych, ani z prawami człowieka, ani z niczym innym – powiedział w Rozmowie Poranka Ryszard Legutko (PiS). Odniósł się w ten sposób do rezolucji Komisji Europejskiej ws. Polski i swojego wystąpienia w Parlamencie Europejskim podczas debaty o Polsce.
Audio
  • 14.09.16 Ryszard Legutko: „Cały ten tekst pisany jest oczywistą intencją całościowego, frontalnego uderzenia w rząd polski”.
Europarlamentarzysta Ryszard Legutko
Europarlamentarzysta Ryszard Legutko Foto: fot.rlegutko.pl

- Chciałem zwrócić uwagę na absurdalną zawartość tej rezolucji, bo zostało wrzucone tam wszystko, nawet rzeczy, które się kompletnie nie nadają i nie mają związku z praworządnością bądź jej brakiem – powiedział w kontekście swojego wystąpienia w Parlamencie Europejskim Ryszard Legutko.

Gość dodał, że „intencja Komisji Europejskiej jest bardzo wyraźna”. - Chce ona spacyfikować polski rząd tak jak chciała spacyfikować rząd węgierski. Unii Europejskiej bardzo trudno jest zaakceptować rząd, który nie wpisuje się jednoznacznie w europejską ortodoksję. Rząd ten traktowany jest przed instytucje unijne i przedstawicieli Unii trochę jako obce ciało – wyjaśnił Legutko.

Odniósł się także do rezultatów takiej polityki. - Uważam, że rola Polski wyraźnie wzrosła i że staliśmy się bardziej podmiotowi – stwierdził gość.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Piotr Wąż.

Polskie Radio 24/pr

___________________

Data emisji: 14.09.16

Godzina emisji: 8:35

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem