X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Zatrzymania dziennikarzy na Białorusi. Ekspert: dzięki sytuacji w Rosji, Łukaszenka może skupić się na represjach

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 20:07
- Sprawa Nawalnego bardzo osłabiła Putina i zewnętrznie i wewnętrznie. Dzięki temu Łukaszenka ma większy oddech i może skupić się na tym, co konsekwentnie realizuje, czyli na mocnym rozprawieniu się z dziennikarzami - powiedział o sytuacji na Białorusi Piotr Grochmalski z Akademii Sztuki Wojennej.
Aleksander Łukaszenka
Aleksander ŁukaszenkaFoto: Sasa Dzambic Photography / Shutterstock.com

We wtorek świat obiegła informacja, że na Białorusi zatrzymywani są niezależni dziennikarze i obrońcy praw człowieka. Trwają także przeszukiwania należących do nich pomieszczeń. Akcję prowadzi milicja za zgodą Prokuratury Generalnej. Funkcjonariusze przeszukali stołeczną siedzibę Białoruskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy. Zatrzymany został lider tej organizacji Andrej Bastuniec, a także kilku jego współpracowników.

białoruś free 1200.jpg
"To jest nie do przyjęcia". Ambasady państw UE i USA apelują o powstrzymanie represji na Białorusi

"Większy oddech Łukaszenki"

Zdaniem Piotra Grochmalskiego sytuacji w Rosji sprawiła, że Aleksander Łukaszenka może realizować swoją politykę walki z dziennikarzami na Białorusi. - Rosja prowadzi bardzo złożone gry wobec Białorusi. Sprawa Nawalnego bardzo osłabiła Putina i zewnętrznie i wewnętrznie. Dzięki temu Łukaszenka ma większy oddech i może skupić się na tym, co konsekwentnie realizuje, czyli na mocnym rozprawieniu się z dziennikarzami - powiedział.

Czytaj także:

- Aresztowanych i prześladowanych dziennikarzy na Białorusi jest około czterystu. Jest to nieprawdopodobna ilość represji. Gdybyśmy spojrzeli szerzej, to w Chinach również mieliśmy do czynienia z takim działaniem. Można powiedzieć, że na świecie dziennikarze w państwach, gdzie jest naruszana wolność toczą się otwarte prześladowania - ocenił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
25:54 PR24_mp3 2021_02_17-19-33-05.mp3 Dr hab. Piotr Grochmalski o sytuacji na Białorusi ("Świat w powiększeniu")

***

Audycja"Świat w powiększeniu"

Prowadził: Antoni Opaliński

Goście: dr hab. Piotr Grochmalski (Akademia Sztuki Wojennej)

Data emisji: 17.02.2021

Godz. emisji: 19.33 

dz

Czytaj także

Łukaszenka nazwał "buntem" protesty na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 12:05
Aleksander Łukaszenka powiedział, że Białoruś odparła inspirowany z zagranicy atak na jego władzę. Przemawiając podczas szóstego Ogólnobiałoruskiego Zgromadzenia Ludowego stwierdził, że ten "blitzkrieg" (wojna błyskawiczna - przyp.red.) nie powiódł się.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukaszenka o prodemokratycznych protestach: zostaliśmy zaatakowani z zewnątrz

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 12:24
- Zostaliśmy brutalnie zaatakowani z zewnątrz – powiedział w czwartek Aleksander Łukaszenka, otwierając Ogólnobiałoruski Zjazd Ludowy, w którym bierze udział 2700 delegatów, lecz nie ma przedstawicieli opozycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś: liczne zatrzymania dziennikarzy i obrońców praw człowieka

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 10:09
Na Białorusi zatrzymywani są niezależni dziennikarze i obrońcy praw człowieka. Trwają także przeszukiwania należących do nich pomieszczeń.
rozwiń zwiń