more_horiz

"Problemem dla armii ukraińskiej są ataki dronów uderzeniowych". Iwaszko o sytuacji na wojnie

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2022 20:20
- Armia ukraińska da radę, nie mam co do tego wątpliwości, żołnierze ukraińscy nie śpią - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Iwaszko, były mieszkaniec Mariupola na Ukrainie, były prezes organizacji polonijnych. 
Problemem dla armii ukraińskiej są ataki dronów uderzeniowych. Iwaszko o sytuacji na wojnie
"Problemem dla armii ukraińskiej są ataki dronów uderzeniowych". Iwaszko o sytuacji na wojnieFoto: General Staff of the Armed Forces of Ukraine / Facebook

Czy zima sprawi, że doniesienia z frontu wojny na Ukrainie staną się rzadsze? W opinii gościa PR24, obecnie jedną z przyczyn która wyhamowała ofensywę walk, może być pogoda. Dodał, że w deszczu np. trudno prowadzić działania, za kilka dni zaczną się przymrozki, Ukraińcy tymczasem dzielnie trzymają swoje pozycje. Ale, czy wypieranie Rosjan będzie postępować?

"Ukraińcy walczą o swoją ziemię"

- Strona ukraińska nie czeka aż Rosja zmobilizuje i ściągnie siły. Problemem dla armii ukraińskiej są ataki dronów uderzeniowych np., armia ukraińska nie śpi, w obwodzie Ługańskim można zaobserwować pozytywne działania Ukraińców. Szczególnie bliski jest dla mnie Mariupol, Ukraińcy walczą o swoją ziemię, wierzę że dadzą radę - powiedział Andrzej Iwaszko.

Pojawiają się sygnały, że rosyjskie wojsko może opuścić terytorium zaporoskiej elektrowni atomowej o czym poinformował prezes Enerhoatomu Petro Kotin. W szczególności w rosyjskich mediach zaczęły pojawiać się liczne publikacje na ten temat. Innym znakiem są liczne kradzieże sprzętu przez rosyjskich wojskowych.

Prezes Enerhoatomu zaznaczył jednak, że dwa bloki energetyczne zaporoskiej elektrowni jądrowej pozostają zaminowane, a na terenie przebywa duża liczba rosyjskich wojskowych. Jak wskazuje, ściągnęli oni tam sprzęt wojskowy i ciągle sprowadzają nowe jednostki, w tym z materiałami wybuchowymi. Rosjanie zaminowują też teren wokół elektrowni.


Posłuchaj
25:52 PR24_mp3 2022_11_27-19-33-29.mp3 "Problemem dla armii ukraińskiej są ataki dronów uderzeniowych". Iwaszko o sytuacji na wojnie ("Świat w powiększeniu")

***

Audycja: "Świat w powiększeniu"

Prowadzący: Krzysztof Grzybowski

Gość: Andrzej Iwaszko (były mieszkaniec Mariupola na Ukrainie, były prezes organizacji polonijnych)

Data emisji: 27.11.2022

Godzina: 19:33   

Zobacz także

Zobacz także