X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Cafe Armia". Żołnierze zapraszają na Festiwal Orkiestr w Mundurach na PGE Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 09:04
- Oprawa muzyczna ceremoniału wojskowego, ćwiczenia repertuaru muzycznego oraz choreografii musztry paradnej, to jest nasz codzienny tok służby. Jednak na festiwalu nie tylko prezentujemy repertuar stricte marszowy, ale również kompozycje rozrywkowe czy muzykę filmową - zapowiadał Festiwal Orkiestr w Mundurach tamburmajor Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego młodszy chorąży Tomasz Pieczka w Polskim Radiu 24.
Audio
  • 05.10.19 "Cafe Armia". Muzycy wojskowi zapraszają na Festiwal Orkiestr w Mundurach (PR24)
Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego
Orkiestra Reprezentacyjna Wojska PolskiegoFoto: shutterstock/irena iris szewczyk

Na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się niezwykły Festiwal Orkiestr w Mundurach i największy w Polsce piknik wojska oraz służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. Festiwal, organizowany w ramach obchodów 20-lecia Polski w NATO, będzie doskonałą okazją do wysłuchania koncertów w wykonaniu muzyków z orkiestr wojskowych, orkiestry Straży Granicznej, straży pożarnej oraz Policji.

Od godziny 18.00 do 20.00 na Stadionie PGE Narodowym wybrzmiewać będą melodie pieśni patriotycznych, a także współczesny repertuar. Na temat festiwalu mówili w Polskim Radiu 24 młodszy chorąży Tomasz Pieczka - tamburmajor Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz emerytowany wojskowy Mirosław Chilmanowicz z dowództwa Garnizonu Warszawa, wieloletni dyrygent orkiestry wojskowej.

Hymn Polski - zobacz serwis historyczny

Festiwal Orkiestr w Mundurach na PGE Narodowym

- Ten festiwal się nazywa "Festiwal Orkiestr w Mundurach", bo Ministerstwo Obrony Narodowej skierowało zaproszenie do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o udział orkiestr, które są w jego gestii. Może wymienię po kolei, jakie będą orkiestry: Orkiestra Reprezentacyjna (OR) Wojska Polskiego z Kompanią Reprezentacyjną, OR Marynarki Wojennej z Gdyni, OR Sił Powietrznych z Poznania i OR Wojsk Lądowych z Wrocławia. To są te wojskowe orkiestry, poza tym będą orkiestry MSWiA: OR Straży Granicznej z Nowego Sącza, OR Policji z Warszawy i orkiestra reprezentująca Państwową Straż Pożarną i Ochotniczą Straż Pożarną z Nadarzyna - wymienił Mirosław Chilmanowicz.

A jak orkiestry wojskowe przygotowują się do podobnych imprez? Jak podkreśliła prowadząca, inaczej prezentuje się muzykę wojskową podczas defilad wojskowych np. na uroczystościach państwowych, a inaczej występują orkiestry mundurowe przed publicznością.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] J. Sasin: odtwarzamy polską obronność po latach jej zwijania

-  Przygotowania, to jest nasz codzienny tok służby, my to robimy na co dzień. Oprawa muzyczna ceremoniału wojskowego, ćwiczenia repertuaru muzycznego oraz choreografii musztry paradnej, to jest nasz codzienny tok służby. [...] Owszem tutaj nie tylko prezentujemy repertuar stricte marszowy, ale również kompozycje rozrywkowe, muzykę filmową, każda orkiestra w swoim zakresie przygotowuje własny program muzyczny i do tego układy choreograficzne musztry paradnej - powiedział Tomasz Pieczka.

Audycję "Cafe Armia" prowadziła Agnieszka Drążkiewicz.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Polskie Radio 24/jmo

***

Data emisji: 05.10.2019

Godzina emisji: 8:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cafe Armia. "W strukturach NATO jesteśmy teoretycznie"

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2019 09:07
- Czuję się upoważniony do spostrzeżeń, bo mówiłem i będę mówił, że w strukturach NATO jesteśmy teoretycznie, a praktycznie jest to nieodrobiona lekcja. Trzeba sobie to uzmysłowić - powiedział w Polskim Radiu 24 gen. Sławomir Wojciechowski, dowódca Wielonarodowego Korpusu Północ-Wschód w Szczecinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Największe ćwiczenia wojsk USA w Polsce. Część z nich zostanie?

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 09:17
Dywizja Kawalerii Pancernej amerykańskiej armii będzie przerzucona do Polski - podaje w czwartek "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Cafe armia". Wojska Obrony Terytorialnej na Salonie Obronnym Targów Kielce

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 10:01
- W maju i czerwcu, na Lubelszczyźnie po raz pierwszy doszło do praktycznego sprawdzianu naszej formacji w zadaniach, które wypełniamy w czasie pokoju czyli wsparcia lokalnej społeczności – mówił w Polskim Radiu 24 płk. Marek Pietrzak rzecznik prasowy Wojsk Obrony Terytorialnej.
rozwiń zwiń