X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Politolodzy o przesłuchaniu Michała Tuska przez komisję śledczą

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2017 18:11
Donald Tusk skomentował środowe przesłuchanie swojego syna przed komisją śledczą ds. Amber Gold. Były premier stwierdził: „jestem z niego bardzo dumny”. Tymczasem, w ocenie części komentatorów, Michał Tusk mógł zaszkodzić swojemu ojcu. W Debacie Dnia rozmowa z politologami – Łukaszem Polinceuszem (Fundacja Pułaskiego) i Pawłem Krulikowskim (Uniwersytet Warszawski).
Audio
  • 22.06.17 Eksperci o przesłuchaniu Michała Tuska przez komisję śledczą

Uwagę obserwatorów podczas przesłuchania przed komisją śledczą przykuła wypowiedź Michała Tuska, w której przyznał, że on i ojciec wiedzieli, że Amber Gold "mówiąc kolokwialnie, to lipa". Syn byłego premiera współpracował z linią OLT, związaną z założycielami Amber Gold.

W ocenie Pawła Krulikowskiego, wypowiedzi Michała Tuska nie zaszkodzą przewodniczącemu Rady Europejskiej. – Donald Tusk ma wyrobiony wizerunek, dobrze wiemy, że jest przez europejski establishment traktowany jako osoba zaszczuta w Polsce, przeciwko której wystąpił własny rząd – wskazywał ekspert. – Były premier ma ugruntowaną pozycję w Brukseli – dodawał.

Zdaniem Łukasza Polinceusza, fakt, że Donald Tusk podczas rozmowy z synem miał wiedzieć o tym, że Amber Gold to niepewna spółka, nie obciąża go politycznie. – Rozmowa między Donaldem Tuskiem a jego synem miała miejsce w schyłkowej fazie działalności Amber Gold. Wrzawa medialna wokół spółki była na tyle duża, że panowie mogli się pokusić o taką ocenę na tej podstawie – mówił politolog.

Paweł Krulikowski i Łukasz Polinceusz Paweł Krulikowski i Łukasz Polinceuszfoto: PR24/AK

Spółka Amber Gold powstała na początku 2009 roku i miała inwestować w złoto i inne kruszce. Klientów kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji. 13 sierpnia 2012 roku ogłosiła likwidację; tysiącom swoich klientów nie wypłaciła powierzonych jej pieniędzy i odsetek od nich. Według ustaleń, w latach 2009-2012 w ramach tzw. piramidy finansowej firma oszukała w sumie niemal 19 tysięcy swoich klientów, doprowadzając do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości prawie 851 mln zł.

Więcej tematów i komentarzy w całej rozmowie.

Gospodarzem programu był Piotr Wąż.

Polskie Radio 24/PAP/mp

Debata Dnia w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 22.06.16

Godzina emisji: 17.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Syn Tuska narzędziem w rękach przestępców"

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2017 18:11
- Niestety wygląda na to, że w jakimś sensie syn premiera stał się narzędziem w rękach przestępców. To bardzo smutne – powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 poseł Nowoczesnej Zbigniew Gryglas. Odniósł się w ten sposób do przesłuchania Michała Tuska - syna byłego premiera – przed sejmową komisją ds. Amber Gold.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicysta: Michał Tusk "wkopał" swojego ojca

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2017 14:19
Jestem z niego bardzo dumny – w ten sposób Donald Tusk podsumował przesłuchanie swojego syna przed komisją śledczą ds. Amber Gold. Jak oceniał z kolei w Polskim Radiu 24 Łukasz Adamski z portalu "wPolityce.pl", słowa Michała Tuska w pewien sposób mogą obciążać byłego premiera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Jakubiak: Michał Tusk powiedział za dużo

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 07:45
– Trudno jest ukrywać fakty, widać, że był szczery w swoich wypowiedziach. Nie mataczył – w ten sposób Marek Jakubiak w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka skomentował sprawę przesłuchania syna Donalda Tuska przez komisję śledczą ds. Amber Gold. W ocenie posła Kukiz’15, były premier ponosi polityczną odpowiedzialność za działania spółki Marcina P.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Poranka: Zeznania Michała Tuska zaszkodzą byłemu premierowi?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 08:45
Gośćmi Debaty Poranka byli publicyści: Stanisław Janecki, Tomasz Sakiewicz i Jan Śpiewak. Komentatorzy na antenie Polskiego Radia 24 odnieśli się m.in. do sprawy przesłuchania Michała Tuska – syna byłego premiera – przez komisję śledczą ds. Amber Gold.
rozwiń zwiń