X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Debata dnia. Zniesienie wiz dla Polaków coraz bliżej. "Obywatele nie będą przechodzić przez upokarzającą procedurę"

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 19:30
"Wiceprezydent USA Mike Pence powiedział mi, że Polska jest na bardzo dobrej drodze, by w krótkim czasie rozwiązać ten problem, żeby nie było już wiz do Stanów Zjednoczonych" - zaznaczył premier Mateusz Morawiecki. W Polskim Radiu 24 do tematu wiz odnieśli się publicyści: Jarosław Włodarczyk i Tomasz Truskawa.
Audio
  • 02.09.19 Debata dnia. Publicyści o perspektywie zniesienia wiz dla Polaków
Premiert RP Mateusz Morawiecki oraz wiceprezydent USA Mike Pence
Premiert RP Mateusz Morawiecki oraz wiceprezydent USA Mike PenceFoto: PAP/Tomasz Gzell

Wiceprezydent USA dopytany o to, kiedy dokładnie można się spodziewać zniesienia wiz dla Polaków powtórzył, że Polska zbliża się już do wymaganego amerykańskim prawem progu 3 proc. odmów wizowych. "Jeśli Polska spadnie poniżej tego poziomu, to ten (wymóg) będzie spełniony. Zakładając, że będziemy mogli do końca miesiąca to potwierdzić oficjalnie, to w każdej chwili zaraz potem Sekretarz Stanu będzie mógł włączyć Polskę do programu bezwizowego" - powiedział Mike Pence.

Czytaj więcej
premier pence 1200.jpg
Mateusz Morawiecki: sądzę, że problem wiz do USA zniknie bardzo szybko

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] "Sojusz USA i Polski silniejszy niż kiedykolwiek". Po spotkaniu Duda-Pence

- Dobrze, że wizy zostaną wreszcie zniesione. Oczekiwanie Polaków na to jednak już dawno minęło, ponieważ wcześniej otworzyły się rynki europejskie i ci, którzy chcieli wyjechać do pracy pojechali już do Wielkiej Brytanii, Niemiec i Norwegii. Zniesienie wiz może jednak spowodować, że teraz Polakom bardziej będzie się opłacało pracować w Stanach Zjednoczonych - stwierdził Jarosław Włodarczyk. Publicysta zauważył również, że Amerykanie znoszą wizy bez progu 3 proc. odmów tylko państwom, z którym bardzo im zależy na dobrych stosunkach. - Polska jednak nie należy do takich krajów. Jesteśmy traktowani po prostu jako ważny kraj NATO, który wydaje pieniądze na zbrojenia, dlatego należy z nami współpracować - komentował gość PR24.

"Gest dobrej woli"

Tomasz Truskawa zaznaczył zaś, że "zapowiedź zniesienia wiz ma znaczenie moralne". - Obywatele Polski nie będą przechodzić przez męczącą i upokarzającą procedurę. Jest to wyrównanie naszego statusu w stosunku do mieszkańców innych europejskich krajów - ocenił. Publicysta zaznaczył również, że brak wiz dla Polaków będzie gestem dobrej woli ze strony amerykańskiej administracji. - Podkreśli to nasze związki, o których mówił wiceprezydent Mike Pence - dodał.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Prezydent: liczymy, że Donald Trump odwiedzi Polskę w tym roku

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadziła Joanna Miziołek.

Polskie Radio 24/jp

------------------------------------

Data emisji: 2.09.2019

Godzina emisji: 18.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mike Pence w Warszawie. Czy Pentagon kupi polskie rakiety przeciwlotnicze?

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 15:37
Poniedziałkowe rozmowy wiceprezydenta Mike'a Pence'a z prezydentem Andrzejem Dudą dotyczyły ruchu bezwizowego, bezpieczeństwa sieci 5G oraz rozszerzeniu współpracy gospodarczej. Jeżeli zakończą się sukcesem w postaci podpisania konkretnych umów gospodarczych z administracją Donalda Trumpa, może to oznaczać wzrost eksportu polskich produktów z branży lotniczej i zbrojeniowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

B. Spychalski: polityka A. Dudy to kontynuacja dzieła L. Kaczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 15:10
- Prezydent Andrzej Duda bardzo często nawiązuje do tego, jak politykę zagraniczną prowadził śp. prezydent Lech Kaczyński - mówił w PR24 prezydencki rzecznik Błażej Spychalski. - To była dobra polityka, polityka dalekowzroczna, która realnie oceniała sytuację międzynarodową państw naszego regionu - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Suski: z naszego punktu widzenia najważniejsza jest współpraca z USA

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 16:11
- Z naszego punktu widzenia najważniejsza jest współpraca ze Stanami Zjednoczonymi, bo to nasz partner militarny, coraz bardziej gospodarczy, chociażby w sprawach energetycznych - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Suski, szef Gabinetu Politycznego Premiera.
rozwiń zwiń