X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Debata dnia. "Rafał Trzaskowski nieprzygotowany do pełnienia urzędu"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 19:09
- Poważne stanowisko wymagałoby poważnej osoby - powiedział na antenie PR24 Tadeusz Płużański (TVP). Odniósł się w ten sposób do działań Rafała Trzaskowskiego ws. problemów z oczyszczalnią "Czajka". Z kolei Michał Wróblewski (wp.pl) jest zdania, że prezydent Warszawy ponosi odpowiedzialność za sytuację.
Audio
Oczyszczalnia Czajka
Oczyszczalnia "Czajka"Foto: PAP/Piotr Mateusz

Pod koniec sierpnia doszło do awarii dwóch kolektorów przesyłających ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka". MPWiK podjęło więc decyzję o zrzucie nieczystości do Wisły. 

Z kolei w czwartek portal TVP Info podał informację, że do CBA złożono zawiadomienie ws. spalarni osadów, która nie działa od wielu miesięcy. Jak powiedziała serwisowi rzeczniczka Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Agnieszka Borowska, "awaria była ukrywana od grudnia".

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Artur Warzocha.jpg
A. Warzocha o awarii "Czajki": katastrofa wykracza poza Warszawę

"Ktoś zaakceptował wadliwy projekt"

Tadeusz Płużański jest zdania, że Rafał Trzaskowski wychodzi z sytuacji kryzysowej "fatalnie". - Mamy oczyszczalnię ścieków, która jak widać i słychać została źle, wadliwie zaprojektowania. To już kolejna awaria w tym samym miejscu - zaznaczył.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Nowa afera wokół "Czajki". Rafał Trzaskowski: nic strasznego się nie stało

- Raz ktoś nie dopilnował, ktoś zaakceptował projekt, który jak się okazuje ma szereg wad - powiedział Tadeusz Płużański. Dziennikarz TVP ocenił również, że prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski "jest całkowicie pogubiony, nieprzygotowany do tematu". - Nie potrafi przeprosić ani podziękować, tak jak w przypadku interwencji rządowej, która była konieczna - mówił.

W opinii gościa PR24, obecny prezydent Warszawy "jest nieprzygotowany do pełnienia tego urzędu".

Michał Wróblewski: Rafał Trzaskowski jest odpowiedzialny za "Czajkę"

- Widzę pewne analogie do działania Hanny Gronkiewicz-Waltz w kontekście afery reprywatyzacyjnej - mówił z kolei Michał Wróblewski (wp.pl). - Zdymisjonowano dwóch ludzi, natomiast za tym nic więcej nie poszło - powiedział i nazwał to działanie "ruchami szarpanymi".

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] "Awaria była ukrywana od końca ubiegłego roku". GIOŚ zawiadamia CBA ws. "Czajki"

Jak powiedział publicysta, Rafał Trzaskowski zwolnił wiceprezesa warszawskich wodociągów wiceprezes "z uwagi na uchybienia formalne", natomiast sytuacja "nie krystalizuje się i nie wycisza". Wręcz przeciwnie, "problem się pogłębia". - To wcale nie świadczy dobrze o włodarzu największego miasta w Polsce i stolicy naszego kraju, że jest niedoinformowany - podkreślił.

- Jeśli do Rafała Trzaskowskiego takie rzeczy nie dochodziły, to on ponosi odpowiedzialność, a nie urzędnicy - dodał Michał Wróblewski na antenie Polskiego Radia 24.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której była również mowa o wizycie Andrzeja Dudy w USA i spotkaniu z Donaldem Trumpem.

Rozmawiał Krzysztof Świątek.

Polskie Radio 24/msze, IAR, PAP

---------------------------------------

Data emisji: 20.09.2019

Godzina emisji: 17:15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Awaria w oczyszczalni "Czajka". Paweł Mucha: odpowiednie służby muszą wyjaśnić sprawę

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 13:33
- Warszawski ratusz informował nas o tym, że oprócz awarii kolektorów w oczyszczalni, nic złego się nie dzieje - powiedział w piątek wiceszef kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha, pytany o awarię spalarni osadów w oczyszczalni. 
rozwiń zwiń