more_horiz

Publicysta o mediach społecznościowych: chcą mieć kontrolę nad informacją światową

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 19:09
- Prezydent Stanów Zjednoczonych był wielokrotnie oczerniany (...), teraz jest banowany w mediach społecznościowych - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Kubiak z Radia Gdańsk. Gościem "Debaty Dnia" był również Sławomir Jastrzębowski.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/dolphfyn

- Należy zauważyć, co się dzieje od momentu, kiedy doszło do wydarzeń na Kapitolu. Mieliśmy do czynienia z różnymi wydarzeniami, m.in. z blokowaniem Donalda Trumpa przez możnych tego świata, osoby, które uzurpują sobie dzisiaj chyba nawet już kontrolę nad informacją - stwierdził Kubiak w odniesieniu do zablokowania profili Donalda Trumpa w mediach społecznościowych.

twitt trump 1200 shutterstock.jpg
Zablokowane konta Donalda Trumpa. Prof. Ryba: bez wolności w życiu publicznym nie będzie prawdy

Publicysta stwierdził, że "panowie, którzy zarobili gigantyczne pieniądze na biznesie internetowym, czyli m.in. Mark Zuckerberg, zaczynają mieć ochotę na kontrolę nad informacją światową".


Posłuchaj
22:44 _PR24_AAC 2021_01_13-18-06-41.mp3 Publicyście o mediach społecznościowych (PR24/Debata Dnia)

 

Zdaniem Kubiaka "mamy do czynienia z wygumkowaniem Donalda Trumpa również ze świadomości dużej części członków Partii Republikańskiej". - Wielu polityków Partii Republikańskiej uważa teraz, że Donald Trump jest przeciwnikiem - zauważył gość Polskiego Radia 24.

Czytaj także:

Z kolei Sławomir Jastrzębowski zwrócił uwagę na przyszłość relacji polsko-amerykańskich. Podkreślił, że "Amerykanie są bardzo racjonalni i myślą o swoich własnych interesach". - Polska będzie im do europejskiej układanki z całą pewnością potrzebna - stwierdził. Dodał, że "Polska ma takie polityczne i geopolityczne położenie, że jest niezbędna dla amerykańskich baz".


Posłuchaj
48:21 _PR24_AAC 2021_01_13-18-06-41 (1).mp3 Publicyści o wolności słowa w internecie (PR24/Debata Dnia)

 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: Debata Dnia
Prowadzący: Krzysztof Świątek
Goście: Piotr Kubiak (Radio Gdańsk), Sławomir Jastrzębowski
Data emisji: 13.01.2021
Godzina: 18.06

itom/pr24

Zobacz także

Zobacz także