more_horiz

Przemysław Szymańczyk: bez Jarosława Kaczyńskiego zwycięstwo PiS w wyborach jest absolutnie niemożliwe

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2022 19:46
- Jarosław Kaczyński jako niewątpliwy szef partii musi zmobilizować Prawo i Sprawiedliwość do podjęcia wyzwania, jakim niewątpliwie jest walka o trzecią kadencję - mówił w Polskim Radiu 24 Przemysław Szymańczyk ("Głos Szczeciński", "Głos Koszaliński", "Głos Pomorza"). Gościem audycji był także Mateusz Kosiński (tysol.pl).
Przemysław Szymańczyk: bez Jarosława Kaczyńskiego zwycięstwo PiS w wyborach jest absolutnie niemożliwe.
Przemysław Szymańczyk: bez Jarosława Kaczyńskiego zwycięstwo PiS w wyborach jest absolutnie niemożliwe.Foto: Shutterstock/DarSzach

Prezes PiS Jarosław Kaczyński oświadczył, że nie jest już w rządzie. - Premier Mateusz Morawiecki oraz, z tego co wiem, prezydent Andrzej Duda przyjęli moją rezygnację - powiedział. Jak dodał, jego następcą w randze wicepremiera będzie szef MON Mariusz Błaszczak.

Na antenie Polskiego Radia 24 do rezygnacji Jarosława Kaczyńskiego z funkcji wicepremiera i nominacji jego następcy odnieśli się goście Debaty Dnia. Przemysław Szymańczyk wskazał, że "w odejściu Jarosława Kaczyńskiego z rządu nie ma żadnej niespodzianki". - To nie jest rzecz nieoczekiwana, a raczej spodziewana - ocenił.

"Zdecydowanie wykracza ponad klasycznego lidera"

- Czy ona budzi nasze zdumienie? Na pewno nie. Jarosław Kaczyński jako niewątpliwy szef partii, człowiek wykraczający formatem zdecydowanie ponad klasycznego lidera partyjnego, musi zmobilizować Prawo i Sprawiedliwość do podjęcia wyzwania, jakim niewątpliwie jest walka o trzecią kadencję - podkreślił.

Dodał, że jest przekonany o tym, że "bez Jarosława Kaczyńskiego zwycięstwo PiS w kolejnych wyborach jest absolutnie niemożliwe".

Odnosząc się do tego, że Mariusz Błaszczak ma zostać następcą prezesa PiS w randze wicepremiera, Mateusz Kosiński wskazał, że "na pewno jest to wyznaczenie pewnych kierunków na najbliższe lata i pokazanie, że ten resort będzie najważniejszy". 

"Najmniej spokojne czasy"

- Żyjemy w najmniej spokojnych czasach pod względem bezpieczeństwa narodowego od 1939 roku - ocenił. - Wojna jest u naszych granic, a nasze uzbrojenie, sprzęt wojskowy, jest oficjalnie wysyłany - powiedział. Dodał, że jest to "nie tylko zalegający stary sprzęt w magazynach, który czeka na utylizację, ale chociażby armatohaubice, które są uważane za jedne z najlepszych". 

Zaznaczył także, iż "to, że nasz sprzęt jest wysyłany do Donbasu, na Ukrainę, jest podkreśleniem tego, że resort obrony jest w tym momencie ważnym resortem".


Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:32 Debata dnia.mp3 Przemysław Szymańczyk: bez Jarosława Kaczyńskiego zwycięstwo PiS w wyborach jest absolutnie niemożliwe (Polskie Radio 24)

* * *

Audycja: Debata Dnia

Prowadząca: Magdalena Złotnicka

Goście: Przemysław Szymańczyk ("Głos Szczeciński", "Głos Koszaliński", "Głos Pomorza") i Mateusz Kosiński (tysol.pl)

Data emisji: 21.06.2022

Godzina emisji: 18.33


jb

Zobacz także

Zobacz także