more_horiz

"Władze Polski zachowały się bardzo odpowiedzialnie". Publicyści komentują wybuch w Przewodowie

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2022 19:00
- W moim przekonaniu władze Polski zachowały się bardzo odpowiedzialnie. Bardziej niż nasi ukraińscy partnerzy, a także władze Federacji Rosyjskiej, państw bałtyckich oraz wielu międzynarodowych instytucji - skomentował Jakub Dymek ("Przegląd"), odnosząc się do wtorkowego wybuchu w Przewodowie. Gościem audycji był także Jarosław Popek (Radio Gdańsk).
W wyniku wybuchu na terytorium Polski, kilka kilometrów od granicy z Ukrainą, zginęło dwóch cywilów.
W wyniku wybuchu na terytorium Polski, kilka kilometrów od granicy z Ukrainą, zginęło dwóch cywilów.Foto: MAREK BEREZOWSKI/REPORTER/East News

We wtorek w wyniku wybuchu na terytorium Polski, kilka kilometrów od granicy z Ukrainą, zginęło dwóch cywilów. Według polskich władz najprawdopodobniej spadła tam ukraińska rakieta przeciwlotnicza wystrzelona w czasie rosyjskiego zmasowanego ataku. Kwestię tę skomentowali na antenie Polskiego Radia 24 publicyści - Jakub Dymek ("Przegląd") oraz Jarosław Popek (Radio Gdańsk).

- Rodzinom oraz całej społeczności lokalnej winna jest pomoc i odszkodowanie, a także nasze kondolencje od przedstawicieli debaty publicznej - dziennikarzy, polityków i wszystkich obserwujących tę sprawę - skomentował Jakub Dymek, dodając, że w jego przekonaniu reakcja polskich władz była bardzo odpowiedzialna. Dodał też, że we wtorek "wiele osób nie darowało sobie okazji, by zbłaźnić się w mediach społecznościowych, poprzez przedstawianie różnych niesprawdzonych wniosków i teorii".

Wybuch w Przewodowie

Z kolei Jarosław Popek odniósł się do kwestii art. 4 NATO. Jak ocenił, "jeśli premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że ten artykuł nie powinien być na razie uruchamiany, to widocznie ma odpowiednią wiedzę, by postąpić w ten sposób". - Jestem w pełni przekonany, że poznamy prawdę. Technika jest zaawansowana. NATO-wskie szpiegowskie oprogramowania i samoloty, które latają nad naszym krajem wszystko sprawdzą, więc to zostanie wyjaśnione - skomentował.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
43:21 PR24_mp3 2022_11_16-18-09-31.mp3 Jakub Dymek oraz Jarosław Popek o wybuchu w Przewodowie ("Debata dnia"/Polskie Radio 24) 

***

Audycja: "Debata Dnia"

Prowadzący: Krzysztof Świątek

Gość: Jakub Dymek ("Przegląd"), Jarosław Popek (Radio Gdańsk)

Data emisji: 16.11.2022 r.

Godzina: 18.06  

ng

Zobacz także

Zobacz także