more_horiz

Manasterski o "perfidnej rozgrywce PO". "Zamiast walczyć z pedofilią, Platforma uderza w media publiczne"

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2023 21:19
- To niebywałe, Platforma Obywatelska, zamiast rozliczyć samą siebie, za swoją nieodpowiedzialność, błędy (...), atakuje dziennikarzy i wywołuje ogromną spiralę hejtu - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej. Chodzi o sprawę śmierci 16-letniego chłopca ze Szczecina i pedofilii w strukturach PO. Politycy Platformy winą za tragedię obarczają redakcje, które ujawniły ten problem.
Manasterski o tragedii w Szczecinie: mamy perfidna rozgrywkę PO
Manasterski o tragedii w Szczecinie: mamy perfidna rozgrywkę POFoto: Shutterstock.com/OleksSH, Fotophoto

Politycy PO atakują media publiczne i twierdzą fałszywie, że to redakcje TVP Info oraz Radia Szczecin upubliczniły dane, które pozwoliły zidentyfikować dzieci - ofiary pedofila ze Szczecin. 

Tymczasem - jak podał portal tvp.info, to poseł PO Piotr Borys jako pierwszy ujawnił informacje, które ostatecznie pozwoliły ustalić tożsamość ofiar Krzysztofa F., i zrobił to w trakcie programu na żywo.

"Perfidna rozgrywka Platformy Obywatelskiej"

- Sprawy rodzinne są święte, ważne i nie powinno się ich wykorzystywać w grze politycznej (...) mamy bardzo perfidną rozgrywkę, w której zamiast walczyć z pedofilią, walczy się z mediami publicznymi, zamiast wprowadzić procedury naprawcze w ramach Platformy Obywatelskiej, bo to o jej szeregach mówimy i o jej problemie, bo to któryś już z kolei przypadek pedofilii - mówił Miłosz Manasterski.

Dziennikarz przypomniał przy tym głośną aferę dotycząca pedofilii na warszawskim Targówku. Jak dodał, "to jest niebywałe, że Platforma Obywatelska nie potrafi weryfikować ludzi, którzy się z nią wiążą, właśnie pod kątem tego, czy mogą stanowić zagrożenie. A teraz, zamiast rozliczyć samych siebie za swoją nieodpowiedzialność, błędy, a może w ogóle za rezygnację z jakichkolwiek kryteriów etycznych, Platforma Obywatelska atakuje dziennikarzy i wywołuje ogromną spiralę hejtu. To na pewno w żaden sposób nie pomaga rodzinie zmarłego".

Sprawa pedofila ze struktur PO była jak "tajemnica poliszynela"

Sprawa pedofila Krzysztofa F. była w Szczecinie "jak tajemnica poliszynela" - zwrócił z kolei uwagę Piotr Grzybowski z tygodnika katolickiego "Niedziela".

- To, z czym aktualnie mamy do czynienia, to taka fala, nawet już niekontrolowanego, hejtu. Dostajemy informacje, że dziennikarze Radia Szczecin otrzymują nawet groźby pozbawienia życia. To są rzeczy niebywałe - podsumował dziennikarz "Niedzieli".

Krzysztof F. to były pełnomocnik marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza (Platforma Obywatelska) ds. walki z uzależnieniami, został skazany za pedofilię, posiadanie dużej ilości narkotyków i nakłanianie dzieci do ich zażywania. F. to znany mieszkańcom Szczecina urzędnik samorządu, restaurator i aktywista LGBT. Aktywnie wspierał on także kampanię wyborczą wiceszefa PO Rafała Trzaskowskiego, w wyborach prezydenckich był mężem zaufania jego komitetu.

F. został oskarżony "o doprowadzenie małoletniego w wieku 13 lat do innej czynności seksualnej, o udzielanie małoletniemu i innej małoletniej substancji odurzających oraz o posiadanie substancji odurzających".

W lipcu 2021 roku zapadł wyrok skazujący Krzysztofa F. za popełnienie innej czynności seksualnej z małoletnim.

Kilka dni temu posłanka PO Magdalena Filiks poinformowała o śmierci swojego 16-letniego syna.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Posłuchaj
52:21 _PR24_AAC 2023_03_07-18-06-29.mp3 Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna), Piotr Grzybowski (tygodnik katolicki "Niedziela") o tragedii w Szczecinie i fali hejtu doświadczanego przez media publiczne (Polskie Radio 24/Debata Dnia

Czytaj także:

* * *

Audycja: Debata Dnia

Prowadzący: Magdalena Drohomirecka

Goście: Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna), Piotr Grzybowski (tygodnik katolicki "Niedziela")

Data emisji: 7.03.2023

Godzina emisji: 18.06

PR24/tvp.info

asp

Zobacz także

Zobacz także