more_horiz

"Najważniejsze Wybory" - debata Polskiego Radia 24 i "Super Expressu". Podsumowania polityków

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2023 21:47
Zakończyła się debata "Najważniejsze Wybory" organizowana przez Polskie Radio 24 i "Super Express". Udział w niej wzięli: Radosław Fogiel (PiS), Marcin Kierwiński (KO), Anna Maria Żukowska (Nowa Lewica), Krzysztof Bosak (Konfederacja), Agnieszka Buczyńska (Trzecia Droga) oraz Dariusz Kacprzak (Bezpartyjni Samorządowcy).
W debacie Polskiego Radio 24 i Super Expressu wzięli udział:Radosław Fogiel (PiS),Marcin Kierwiński (KO),Anna Maria Żukowska (Nowa Lewica),Krzysztof Bosak (Konfederacja),Agnieszka Buczyńska (Trzecia Droga)orazDariusz Kacprzak (Bezpartyjni Samorządowcy)
W debacie Polskiego Radio 24 i "Super Expressu" wzięli udział: Radosław Fogiel (PiS), Marcin Kierwiński (KO), Anna Maria Żukowska (Nowa Lewica), Krzysztof Bosak (Konfederacja), Agnieszka Buczyńska (Trzecia Droga) oraz Dariusz Kacprzak (Bezpartyjni Samorządowcy)Foto: PR24

Niedzielna debata trwała 120 minut i była podzielona na cztery częściW pierwszej uczestnicy odpowiadali na pytania prowadzących dotyczące gospodarki, polityki społecznej, spraw zagranicznych oraz kwestii światopoglądowych, w drugiej zadawali dwa pytania dowolnemu reprezentantowi komitetu, w części trzeciej odpowiedzieć na pytania od widzów, a na zakończenie każdy z uczestników debaty mógł przedstawić własne podsumowanie.

Marcin Kierwiński przekonywał, że 15 października należy zagłosować na Koalicję Obywatelską. - Zdecydujemy, czy Polska będzie dumnym krajem na Zachodzie Europy, gdzie szanuje się prawo i konstytucję oraz prawa mniejszości, czy też na Wchodzie Europy, gdzie jest jedna partia i w jej imieniu działa państwo. Zachęcam, aby pójść do urn wyborczych. Zagłosować i powiedzieć, że mamy dość władzy, która działa we własnym interesie i nie liczy się z obywatelami. Mamy świetny program, który pokazaliśmy w ramach "100 konkretów na 100 dni rządu". Zrobimy to, potrzebujemy Państwa pomocy, dlatego proszę o wasz głos - powiedział polityk KO. 

Anna Maria Żukowska zapewniała, że Lewica jest i zawsze będzie z ludźmi. - Lewica jest gwarantem praw kobiet, równości małżeńskiej i praw socjalnych. Nic co zostało dane, nie będzie odebrane. W przyszłym rządzie będziemy stali na straży dotychczasowych zdobyczy socjalnych. Lewica nie chce wywracać stolika, chcemy, żeby był on dostępny dla wszystkich i suto zastawiony. Lewica jest otwartą i europejską siłą, przyjazną Polkom i Polakom - stwierdziła poseł Lewicy    

Dariusz Kacprzak przypomniał, że Bezpartyjni Samorządowcy istnieją od 2004 roku. - Każdego dnia pracujemy w samorządzie na rzecz Polaków. Znamy ich problemy i staramy się je rozwiązać. Nie wierzcie w to, że głos oddany na Bezpartyjnych Samorządowców będzie stracony. Obiecujemy ciężką pracę, świeżość w polityce i pragmatyzm. Inni już rządzili, dlatego kłócą się ze sobą. Dajcie nam szansę, pokażemy, że nasze zobowiązania traktujemy serio - tłumaczył. 

Radosław Fogiel podkreślił, że wybory 15 października będą najpewniej najważniejszymi po 2015 roku. - Zdecydujemy, kto będzie rządził i w jakim kierunku będzie zmierzała Polska. Czyja będzie Polska, każdej Polki i każdego Polaka? Czy własnością samozwańczych elit, które przez wiele lat po 1989 roku próbowały ją zawłaszczać? Możecie Państwo wybrać rząd, który się sprawdził lub dać się oszukać kolejny raz znanemu kłamcy. To jest wasz wybór - mówił poseł PiS

Agnieszka Buczyńska tłumaczyła, że Trzecia Droga jest szansą na normalność. - Jest nadzieja, że w Polsce będzie lepiej. Chcemy zakończyć w Polsce spór i wojnę polsko-polską. Wybierzcie Trzecią Drogą, bez kłótni i do przodu - podkreśliła. 

Natomiast Krzysztof Bosak stwierdził, że Konfederacja jest nadzieję na inną niż dotychczasową politykę. - Nie jesteśmy produktem marketingowym, jesteśmy ludźmi z krwi i kości, poza układami. Konfederacja jest zwalczana i krytykowana. Nie jest to przypadek, bo jesteśmy stopą wstawioną w drzwi domykającego się systemu, gdzie obywatele mieli być pozbawieni wyboru - podsumował lider tej partii.   

Posłuchaj
120:24 [PR24]PR24 (mp3) 10 wrzesień 2023 17_59_55.mp3 Debata Polskiego Radia 24 i "Super Expressu". Podsumowanie

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października. Tego dnia wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów. 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: Debata "Najważniejsze Wybory" 

Prowadzący: Krzysztof Świątek (redaktor naczelny Polskiego Radia 24), Jacek Prusinowski ("Super Express"). 

Goście: Marcin Kierwiński (KO), Anna Maria Żukowska (Nowa Lewica), Dariusz Kacprzak (Bezpartyjni Samorządowcy), Radosław Fogiel (PiS), Agnieszka Buczyńska (Trzecia Droga), Krzysztof Bosak (Konfederacja), 

Data emisji: 17.03.2023

Godzina emisji: 18.06

PR24/jt

Zobacz także

Zobacz także