more_horiz

Poseł PO: CBA w wydaniu PiS to policja polityczna

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2016 09:22
Centrale Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dziewięć osób we Wrocławiu, w związku z zarzutami korupcyjnymi. Wśród nich jest legendarny wrocławski opozycjonista, były senator Platformy Obywatelskiej Józef P. i jego asystent Jarosław W. – To zaskakująca informacja – komentował w Rozmowie Poranka Mariusz Witczak, poseł PO.
Audio
  • 29.11.2016 24 Pytania: Mariusz Witczak: CBA w wydaniu PiS-u to policja polityczna
Mariusz Witczak; Foto: PR24Mateusz Rekłajtis
Mariusz Witczak; Foto: PR24/Mateusz Rekłajtis

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24, sprawa może być elementem walki Prawa i Sprawiedliwości z opozycją. – Nie mamy wątpliwości, że PiS bez ograniczeń używa rozmaitych narzędzi do zwalczania przeciwników politycznych – komentował na naszej antenie Mariusz Witczak.

W opinii posła Platformy Obywatelskiej, w ostatnich miesiącach w Polsce mamy do czynienia z upolitycznianiem z zasady apolitycznych instytucji. – W wydaniu Prawa i Sprawiedliwości CBA to policja polityczna. Podobnie jest z prokuraturą – przekonywał Mariusz Witczak. – Prokuratura powinna działać tak, jak działała w ramach przepisów o niezależnej prokuraturze, a nie tak, jak funkcjonuje pod wodzą Zbigniewa Ziobry – pointował gość Polskiego Radia 24.

W Rozmowie Poranka Mariusz Witczak skomentował również międzyrządowe konsultacje pomiędzy Londynem a Warszawą. W ocenie polityka PO, zbliżenie z Wielką Brytanią nie wyjdzie polskiemu rządowi na dobre. – Brytyjczycy wychodzą w tym momencie z Unii Europejskiej. Są problem dla Wspólnoty, są kłopotem dla Polski – mówił parlamentarzysta.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka był Piotr Wąż.

Polskie Radio 24/PAP/mp

24 Pytania w Polskim Radiu 24 - wszystkie rozmowy

Data emisji: 29.11.16

Godzina emisji: 8.33

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem