X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wiceszef MSZ: mamy rekord frekwencyjny w wyborach za granicą. W drugiej turze będzie kolejny

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 08:11
- W wyborach przeprowadzonych za granicą odnotowaliśmy rekord frekwencji, także jeśli chodzi o liczbę głosów korespondencyjnych. Myślę, że w drugiej turze będzie podobnie. Już mamy informację, że zapisało się ponad pół miliona wyborców - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Jabłoński, wiceszef MSZ. 
Paweł Jabłoński
Paweł JabłońskiFoto: PR24/AK

W poniedziałek Ministerstwo Spraw Zagranicznych podało informację, że pomimo pandemii w wyborach na prezydenta Polski za granicą odnotowano rekordową frekwencję. Do spisu wyborców za granicą zapisało się ponad 387 tysięcy obywateli, w tym ponad 343 tysiące głosujących korespondencyjnie.

- Myślę, że w drugiej turze będzie podobnie. Również pobijemy rekord. Już mamy informację, że będziemy mieli ponad pół miliona wyborców. Zapisy jeszcze trwają - powiedział Paweł Jabłoński. 

1200 pkw.jpg
Wybory prezydenckie 2020. PKW podała dane ze 100 proc. obwodów głosowania

- Jest to rekord, także jeśli chodzi o liczbę głosów korespondencyjnych. Chciałbym też podkreślić jedną rzecz. Otóż ostatnio czytaliśmy artykuły, jak MSZ rzekomo utrudnia Polakom możliwość brania udziału w wyborach. W rzeczywistości w tych wyborach mamy także największą frekwencję wśród zarejestrowanych - dodał wiceminister. 

Czytaj także:

Jak wyjaśniał, "w poprzednich wyborach ktoś, kto się zarejestrował, otrzymywał pakiety do głosowania i je odsyłał – z różną częstotliwością, frekwencją". - W tym roku przebiliśmy wszystkie rekordy: 80-90 proc. w niektórych okręgach. Takich dobrych wyników jeszcze nigdy nie było - zaznaczył. 

Poinformował również, że "zdarzały się pojedyncze przypadki, w których zarejestrowane osoby mogły nie otrzymać kart do głosowania".

- Przy tak dużej skali – zwłaszcza że są to miejscowi operatorzy pocztowi – tego rodzaju błędy niestety zdarzają się prawie zawsze. Prosimy o to, aby w takich sytuacjach składać protesty wyborcze. Będziemy wtedy wiedzieli, jaka jest skala tego zjawiska. Ale z naszych statystyk wynika, że jest ona niewielka i nie wpłynęła na ostateczny wynik wyborów - podsumował Paweł Jabłoński. 

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
12:36 _PR24_AAC 2020_06_30-07-15-22.mp3 Paweł Jabłoński o wyborach za granicą (24 Pytania - rozmowa poranka)

 

***

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadząca: Dorota Kania

Gość: Paweł Jabłoński (wiceszef MSZ)

Data emisji: 30.06.2020

Godzina emisji: 07.15

PR24/bartos

Czytaj także

Radosław Fogiel: Andrzej Duda zdobył 3 miliony nowych głosów w porównaniu z 2015 rokiem

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 08:58
- To dość spory sukces, dość duża różnica. Oczywiście, wszystko w rękach wyborców - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS, komentując oficjalne wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich.
rozwiń zwiń