X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Senat zajmie się Funduszem Odbudowy. Włodzimierz Bernacki: PO będzie miała okazję do robienia teatru

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 08:29
- Senat nie będzie dyskutował nad kwestiami merytorycznymi Funduszu Odbudowy. Tak naprawdę zasadniczą kwestią będzie uderzenie kolejny raz w obóz rządzący - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Bernacki, senator PiS. 

Sejm uchwalił ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE. Ratyfikacja tej decyzji przez wszystkie państwa członkowskie jest niezbędna do uruchomienia Funduszu Odbudowy po pandemii COVID-19. Za głosowało większość posłów klubu PiS (bez Solidarnej Polski), klub Lewicy, KP-PSL i koło Polska 2050. Klub KO się wstrzymał. Teraz ustawą zajmie się Senat, który zapowiada ustami Tomasza Grodzkiego, że chce modyfikować ustawę ratyfikacyjną przeprowadzoną przez Sejm.  

Budka1200/Forum
Piotr Grzybowski: głosowanie nad Funduszem Odbudowy podzieliło PO i jej wyborców

- Myślę, że marszałek Grodzki, podobnie jak i Koalicja Obywatelska czy obecnie większość senacka, doskonale zdaje sobie sprawę ze swoich możliwości kreacji. Ma świadomość tego, że możliwość jest, praktycznie rzecz biorąc, żadna. Natomiast jest to okazja robienia teatru, realizowania jakichś scenariuszy, które będą jedynie podgrzewały atmosferę, będą przedłużały niepewność, będą taką możliwością pokazania się tej części Platformy, która nie może pokazać się w trakcie debaty sejmowej. Teraz wreszcie ta część PO zaistnieje - powiedział prof. Bernacki. 


Posłuchaj
13:02 PR24_mp3 2021_05_07-07-38-56.mp3 Włodzimierz Bernacki o działaniach Senatu ("24 Pytania-Rozmowa Poranka")

     

- Mamy do czynienia z sytuacją, w której Senat tak naprawdę nie wypełnia funkcji czysto konstytucyjnej, ale czysto polityczną, a więc tym samym ta "nawalanka", która miała miejsce w Sejmie ze strony Platformy Obywatelskiej, teraz będzie realizowana w Senacie - ocenił gość audycji. 


Więcej w nagraniu. 

***

Audycja"24 Pytania - Rozmowa Poranka"

Prowadził: Adrian Klarenbach

Gość: Włodzimierz Bernacki (PiS)

Data emisji: 07.05.2021

Godz. emisji: 07.35

kmp

Czytaj także

"Polityczne gierki". Dr Machnik o strategii opozycji ws. ratyfikacji KPO

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 12:28
- Jestem pełen nadziei, że to, co widzimy w ostatnich dniach i tygodniach, to są tylko i wyłącznie tzw. polityczne gierki, a na samym końcu każdy weźmie pod uwagę to, że te pieniądze są nam po prostu potrzebne - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Bartłomiej Machnik, politolog z Collegium Humanum.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"PO została w narożniku". Karolina Pawliczak o sejmowym głosowaniu ws. Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 09:22
- Apeluję do polityków PO o opanowanie i refleksję. Obecnie Platforma szuka swojego miejsca, szuka go po głosowaniu nad Funduszem Odbudowy, po którym została w narożniku - mówiła w Polskim Radiu 24 Karolina Pawliczak z Lewicy. Gościem audycji był też Mariusz Gosek z Solidarnej Polski. 
rozwiń zwiń