more_horiz

Jarosław Kaczyński odszedł z rządu. Rusecka: jego misja została wypełniona

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2022 07:55
- Nie byłam zaskoczona faktem, że Jarosław Kaczyński nie jest już w rządzie, ponieważ wiedziałam, że prezes Prawa i Sprawiedliwości będzie odchodził, natomiast nie wiedziałam, że to dzisiaj rano ta informacja zostanie podana - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Urszula Rusecka. Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości skomentowała w ten sposób decyzję ogłoszoną przez wicepremiera. 

Nie jestem już członkiem rządu - poinformował prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dotychczas kierował Komitetem Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych, pełnił też funkcję wicepremiera. Jego następcą ma być szef MON Mariusz Błaszczak.

- Już w tej chwili nie jestem w rządzie. Wniosek o odwołanie już złożyłem do premiera i został on przyjęty. O ile mi wiadomo, to prezydent też go podpisał - powiedział Jarosław KaczyńskiOcenił, że jako wicepremier i szef komitetu do spraw bezpieczeństwa wykonał plan, który sobie zakładał, szczególnie w zakresie obronności.

"Misja została wypełniona"

Urszula Rusecka skomentowała poranną wiadomość. - Jarosław Kaczyński zapowiadał, że jego misja została wypełniona. Przypomnę, że w październiku 2020 roku wchodził do rządu z określoną misją, którą było wzmocnienie obronności, bezpieczeństwa Polaków. 18 marca została podpisana ustawa o obronie Ojczyzny i to jest ustawa którą przygotowywał, i koordynował prezes PiS - powiedziała polityk. 

- Jest również przygotowywana ustawa o ochronie ludności i zarządzaniu kryzysowym, ta ustawa też będzie procedowana po wakacjach, w związku z powyższym prezes uznał, że zadania, jakie sobie postawił, zostały wypełnione - podkreśliła. 

Skomentowała również kwestie związane ze Zjednoczoną Prawicą. Przyznała, że "od 2015 roku Solidarna Polska tworzy razem z Prawem i Sprawiedliwością blok Zjednoczonej prawicy". - Realizujemy wspólnie zadania, które sobie przed Polakami postawiliśmy. Ta kadencja jest bardzo trudna, bo zmagamy się ze światową pandemią, jak również z napaścią Rosji na Ukrainę i mnóstwo zadań jest przed nami do zrealizowania i one są realizowane - powiedziała Urszula Rusecka. 

Posłuchaj
13:41 urszula rusecka.mp3 Urszula Rusecka o decyzji Jarosława Kaczyńskiego (24 Pytania - rozmowa poranka) 

Czytaj więcej:

***

Audycja: "24 pytania - rozmowa poranka"

Prowadząca: Eliza Olczyk

Gość: Urszula Rusecka (Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości)

Data emisji: 21.06.2022

Godzina emisji: 7.07

IAR/nt

Zobacz także

Zobacz także