more_horiz

Sellin: musimy powalczyć o trzecią kadencję, aby zabezpieczyć Polskę przed niemądrą polityką opozycji

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2022 08:03
- Wybory, które odbędą się jesienią przyszłego roku, to nie będą tylko i wyłącznie wybory, kto będzie rządził Polską, lecz wybory, co będzie z Polską - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego. Dodał, że Zjednoczona Prawica musi "powalczyć o trzecią kadencję, aby zabezpieczyć Polskę przed niemądrą polityką, którą proponuje opozycja".

Prezydent Andrzej Duda powołał Mariusza Błaszczaka na urząd wicepremiera. Minister obrony narodowej zastąpi w tej roli prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który we wtorek ogłosił swoje odejście z rządu. W wywiadzie dla TVP prezes Prawa i Sprawiedliwości zasugerował także, że obecny szef Ministerstwa Obrony Narodowej może zostać jego następcą w roli lidera formacji.

"To będą wybory pod tytułem, co będzie dalej z Polską"

- Jarosław Kaczyński był w rządzie 20 miesięcy. W tym czasie zrealizował dwie ważne rzeczy: ustawę o obronie ojczyzny (...) oraz wniósł jako wicepremier, minister w naszym rządzie ustawę o ochronie ludności w razie katastrof naturalnych, która jest już w końcowej fazie procedowania - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.

Dodał, że Jarosław Kaczyński z rządu chciał już odejść na początku roku, ale wybuchła wojna na Ukrainie. - W związku z tym uznał, że musi przedłużyć swoją misję rządową. Jednak okazało się, że wojna na Ukrainie najprawdopodobniej, niestety, potrwa dłużej, niż przewidywaliśmy na początku. (...) Dlatego Jarosław Kaczyński podjął decyzję, że obecnie należy zająć się tym, co jest dla naszego środowiska politycznego najważniejsze, czyli przygotowaniem do wyborów - wyjaśnił.

- Wybory, które odbędą się jesienią przyszłego roku, to nie będą tylko i wyłącznie wybory, kto będzie rządził Polską, lecz wybory, co będzie z Polską - stwierdził Jarosław Sellin. Dodał, że Zjednoczona Prawica musi "powalczyć o trzecią kadencję, aby zabezpieczyć Polskę przed niemądrą polityką, którą proponuje opozycja". 

- Liczę na to, że będziemy udowadniać Polakom przydatność i pożyteczność tego rządu aż do samych wyborów i dzięki temu wygramy tę trzecią kadencję - powiedział. 

"Spekulacje należy odłożyć na bok"

Jarosław Sellin odniósł się również do spekulacji dotyczących tego, że Mariusz Błaszczak miałby zastąpić Jarosława Kaczyńskiego jako lidera PiS. - Takie spekulacje należy odłożyć na bok, ponieważ nic na to nie wskazuje. My jako politycy Zjednoczonej Prawicy nie chcemy tego, aby Jarosław Kaczyński zrezygnował z polityki - wyjaśnił gość Polskiego Radia 24.

Podkreślił również fakt, że "już od kilku lat premierem naszego rządu jest Mateusz Morawiecki i tak pozostanie". - Nie słyszałem o żadnych planach czy rozmowach, aby było inaczej. Pozycja premiera Morawieckiego (...) jest mocna - zaznaczył wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.

Czytaj więcej:

Więcej w nagraniu. 

Posłuchaj
17:01 PR24_AAC 2022_06_23-07-07-09.mp3 Jarosław Sellin: musimy powalczyć o trzecią kadencję, aby zabezpieczyć Polskę przed niemądrą polityką opozycji (24 pytania - Rozmowa poranka)

* * *

Audycja: 24 pytania - Rozmowa poranka

Prowadzi: Stanisław Janecki

Gość: Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego

Data emisji: 23.06.2022

Godzina emisji: 07.07

nj

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem