more_horiz

Robert Kwiatkowski: czekam, aż zapanuje jakaś normalizacja między rządem PiS-u a Komisją Europejską

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2022 08:24
- Wypowiedzi prezesa Kaczyńskiego są skierowane tradycyjnie do własnego elektoratu, są środkiem znieczulającym - podkreślił w Polskim Radiu 24 Robert Kwiatkowski z koła parlamentarnego Polskiej Partii Socjalistycznej. 

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" powiedział, że w relacjach z Unią Europejską państwo polskie wykazało maksimum dobrej woli i poszło na duże kompromisy.

- Ale ustępstwa nic nie dały. Dalej cofać się nie możemy i nie mamy gdzie - zaznaczył Jarosław Kaczyński. Jak dodał, "Unia nie wykonuje swoich obowiązków wobec Polski, nie przestrzega żadnych reguł". 

"Opinia publiczna tego nie widzi"

- Tę wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego rozpatrywałbym w kontekście tego, co się dzieje w relacjach między Polską a Unią. A dzieje się sporo ciekawych rzeczy. Tylko opinia publiczna ich nie widzi. Mam tu na myśli zwłaszcza dopuszczanie do pracy kolejnych sędziów, którzy sprzeciwiali się temu, co minister Ziobro wprowadzał w wymiarze sprawiedliwości - podkreślił Robert Kwiatkowski.

Stwierdził również, że "w piątek po południu sędzia Igor Tuleya został dopuszczony do pracy". - Tym samym został spełniony kolejny warunek, który Komisja Europejska uznała za konieczny, żeby Polska otrzymała pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy - powiedział polityk.

- Zatem ja bym to czytał raczej w ten sposób, że wypowiedzi prezesa Kaczyńskiego, skierowane tradycyjnie do własnego elektoratu, są środkiem znieczulającym. Fakty wskazują na to, że rząd PiS ustępuje krok po kroku. Czekam, aż na budynku przy ul. Nowogrodzkiej pojawi się biała flaga i zapanuje jakaś normalizacja między rządem PiS-u a Komisją Europejską - podsumował Kwiatkowski.

Czytaj także:

 

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
12:35 PR24 2022_08_08-07-35-52.mp3 Robert Kwiatkowski o sporze pomiędzy rządem a Komisją Europejską (24 Pytania - rozmowa poranka) 

***

Audycja: 24 pytania - Rozmowa poranka

Prowadzący: Mirosław Skowron

Gość: Robert Kwiatkowski (PPS) 

Data emisji: 8.08.2022

Godzina emisji: 7.36

bartos

Zobacz także

Zobacz także