more_horiz

Paweł Bejda: rząd powinien się skoncentrować na tym, żeby zdobyć środki z KPO

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2022 08:40
- Rządzący powinni skoncentrować się przede wszystkim na tym, żeby pozyskać pieniądze z KPO. Aby 770 mld zł, które już są wynegocjowane przez premiera Mateusza Morawieckiego, po prostu nie przepadły. Po prostu wystarczyło wypełnić kamienie milowe, na które zgodził się premier - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Paweł Bejda.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" powiedział, że w relacjach z Unią Europejską państwo polskie wykazało maksimum dobrej woli i poszło na duże kompromisy.

- Ale ustępstwa nic nie dały. Dalej cofać się nie możemy i nie mamy gdzie - zaznaczył Jarosław Kaczyński. Jak dodał, "Unia nie wykonuje swoich obowiązków wobec Polski, nie przestrzega żadnych reguł". 

Tymczasem "Dziennik Gazeta Prawna" napisał o możliwych działaniach partii rządzącej wobec ciągłego braku środków z KPO. Według gazety rząd rozważa m.in. obniżenie składki członkowskiej czy wyjście z systemu handlu emisjami CO2. 

"Wojna z Unią nie jest nam potrzebna"

Poseł Paweł Bejda ocenił w PR24, że "to jest zupełnie niepotrzebne". - Wojna z Unią Europejską dla Polski, dla Polaków jest absolutnie niepotrzebna. Jeszcze w tej chwili, w dobie tego, że Rosja napadła na Ukrainę, mamy wroga u naszych bram, to nie szukajmy wroga na Zachodzie, nie szukajmy wroga w Unii Europejskiej - podkreślił polityk.

- Rządzący powinni skoncentrować się przede wszystkim na tym, żeby pozyskać pieniądze z KPO. I żeby pieniądze w wysokości 770 mld zł, które już są wynegocjowane przez premiera Mateusza Morawieckiego, po prostu nie przepadły. Po prostu wystarczyło wypełnić kamienie milowe, na które zgodził się premier Mateusz Morawiecki - dodał. 

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
12:00 PR24 2022_08_10-07-35-38.mp3 Paweł Bejda o KPO (24 Pytania - rozmowa poranka) 

***

Tytuł audycji: "24 Pytania - rozmowa poranka"
Prowadząca: Eliza Olczyk
Gość: Paweł Bejda (PSL)
Data emisji: 10.08.2022
Godzina emisji: 7.35

bartos

Zobacz także

Zobacz także