more_horiz

"Próba niszczenia świadomości narodowej". Macierewicz o filmie Holland

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2023 08:40
- Można się zastanawiać, w jakim zakresie nie jest to ta operacja, którą Rosjanie przygotowywali w swojej strategii wojskowej zaprogramowanej w 2012 r. Zakładali, że przed atakiem wojskowym jest dezinformacja społeczeństwa, które będzie atakowane, niszczone, skłócane - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz (PiS).

Film "Zielona granica", który swoją polską premierę miał w piątek, opowiada między innymi historię psycholożki wspierającej uchodźców przebywających na polsko-białoruskiej granicy. 

"Coś dużo gorszego niż atak"

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz powiedział, że film "Zielona granica" w nieprawdziwy sposób przedstawia sytuację na polsko-białoruskiej granicy, obrażając pracujące tam polskie służby. - To jest coś dużo gorszego niż atak, to jest próba zniszczenia świadomości narodowej Polaków, i upokorzenia Polaków, jako narodu, który dysponuje armią, która jest nazwana przez autorów tego materiału formacją zbrodniczą, dlatego że broni naszej granicy. To jest coś nieprawdopodobnego. Jedyne, co można sobie wyobrazić to to, że ten film zrobili rosyjscy Niemcy albo niemieccy Rosjanie - stwierdził gość audycji.

Zobacz również na Niezalezna.pl: To on szkoli obrońców granicy. Mistrz Europy w ju-jitsu o Holland: Czemu nie zrobi filmu o gwałtach w Kolonii?

"Fundamentalny atak na polskość"

- Opozycja jest skompromitowana. Nie było takiego ataku na polskość, z jakim mamy do czynienia ze strony opozycji pana Tuska. To nie jest dyskusja polityczna. To, co oni wyprawiają, to fundamentalny atak na polskość jako tożsamość narodową - dodał, odnosząc się do działań opozycji, w tym planowanego na 1 października marszu.

Zobacz również na i.pl: Jak powinno wyglądać logo Platformy Obywatelskiej? Premier Mateusz Morawiecki ujawnia to w najnowszym spocie Prawa i Sprawiedliwości

Posłuchaj
12:49 PR24 2023_09_26-07-07-50.mp3 Antoni Macierewicz o filmie "Zielona granica" (Polskie Radio 24 / 24 pytania - Rozmowa poranka)

Zobacz także:

Więcej w zapisie audycji.

* * *

Audycja: 24 pytania - Rozmowa poranka

Prowadzący: Dorota Kania

Gość: Antoni Macierewicz

Data emisji: 26.09.2023

Godzina emisji: 7.08

PR24/ka

Zobacz także

Zobacz także