X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kwadratura Kultury. Jaka przyszłość czeka miasta?

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 23:02
Trwa dyskusja co zrobić z Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Marian Bogusz proponował w latach 70-tych obudować go szklaną piramidą, gdzie na różnych poziomach odbywałyby się warsztaty twórcze. O wizjonerach sztuki urbanistycznej rozmawiali w audycji Kwadratura Kultury: dziennikarka Paulina Wilk i Paweł Sito, redaktor portalu reo.pl.
Audio
  • 27.11.17 Goście audycji Kwadratura kultury o miastach przyszłości i ich nowych wizjach urbanistycznych.
Program gospodarczy towarzyszący udziałowi Polski w EXPO 2020 w Dubaju będzie realizowany w latach 2019-2021 - poinformowała PAIH.
Program gospodarczy towarzyszący udziałowi Polski w EXPO 2020 w Dubaju będzie realizowany w latach 2019-2021 - poinformowała PAIH.Foto: Pixabay (Domena publiczna)

W swojej nowej książce pt. ”Pojutrze. O miastach przyszłości”, Paulina Wilk przekonuje, że nasze „jutro” będzie toczyć się głównie w miastach. Już teraz żyje w nich połowa ludzkości, a populacji emigrujących do dużych ośrodków urbanistycznych wciąż przybywa. - Nie ma zgodności, co do kwestii, jak powinno wyglądać miasto idealne, a różnorodne wizje, które realizuje się w przestrzeniach miejskich, odbywają się najczęściej poza wiedzą obywateli – stwierdziła autorka książki. - Podczas swoich podroży doświadczyłam tego, jak rozbieżne są plany pomiędzy tworzeniem budowalnej przyszłości miast, a realnymi potrzebami ich użytkowników – dodała Paulina Wilk.

- Lubię miasta – podkreślił Paweł Sito i stwierdził, że wiele dobrego wydarzyło się w ostatnich latach choćby w naszej stolicy. - Warszawa zyskała duszę i klimat, co nie jest sukcesem władz miasta, ale ludzi którzy wzięli sprawy w swoje ręce. Dzięki temu, Europejczycy zmienili zdanie o Warszawie i coraz częściej chcą tu przyjeżdżać – powiedział gość audycji i dodał, że najbliższa jego sercu jest idea "smartcity".

Zdaniem Pauliny Wilk, wszystkie miasta próbują być teraz „smart”, czyli nie tylko inteligentne i technologicznie zasilone, ale również sprytne, mądre, efektywne i skuteczne. - Modele przyszłości są różne. W przyszłości nikt nie będzie tworzył miast na piasku, takich jak Dubaj, ponieważ są one finansowo nie do utrzymania – stwierdziła gość audycji.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu była Monika Małkowska.

_____________________

Data emisji: 27.11.17

Godzina emisji: 22.15

Kwadratura kultury w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Renesans domów kultury

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2017 13:00
Czemu dziś służą domy kultury, czego można się tam nauczyć i jakie predyspozycje rozwinąć? Gośćmi audycji Kwadratura kultury byli: kompozytorka Maria Szreder, choreograf w Służewskim Domu Kultury Mirosław Woźniak i dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury na Mokotowie Marek Masłowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaki jest procent Japonii w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2017 13:00
Obietnica złożona przez Lecha Wałęsę w 1980 roku, że będziemy drugą Japonią, dawno weszła między bajki. Nie umniejszyło to jednak naszej fascynacji Krajem Kwitnącej Wiśni. Jakie są współcześnie związki Polski z Japonią i co wiemy o tym kraju? Gośćmi Kwadratury kultury byli japoniści: Magdalena Tomaszewska-Bolałek i Radosław Bolałek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Polacy urządzają wnętrza?

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 08:00
W PRL-u projektant wnętrz nie miał zbyt wielu zleceń od prywatnych osób. Jego byt i zarobki zależały od zamówień państwowych. Zmieniło się to po 1989 roku. Jak rodacy "się urządzają", czy miewają własne wizje i ekstrawaganckie życzenia i jak manifestują swoje bogactwo? Opowiadali o tym w audycji Kwadratura Kultury architektka wnętrz Elżbieta Carton de Wiart i projektant mebli Piotr Grzybowski.
rozwiń zwiń